کد خبر: 187000 A

جمعی از هنرمندان تئاتر ایران طی بیانیه‌ای هم‌صدا با سایر هنرمندان آزاد اندیش جهان, کشتار بی‌رحمانه‌ی غزه را محکوم کردند.

جمعی از هنرمندان تئاتر ایران، کشتار بی‌رحمانه‌ی غزه را محکوم کردند.

به گزارش ایلنا؛ در این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی
غزه، قطعه‌ای خاک نیست، صحنه‌ی مکرری از غربت انسانیت نسل‌های ستمدیده در طول تاریخ است. نمایشی است از رویارویی ناتمام حق و نیک‌اندیشی و صلح‌خواهی هابیلیان با هر چه پلشتی و تجاوز و جسارت وحشیانه‌‌ی قابیلیانی که هیچ یک از مرزهای اخلاقی و آیینی را در حریم جغرافیای انسانی نمی‌شناسند.

واقعیت این ایام، معصومیت از دست رفته‌ای است که در ازدحام آتش و دود و محاصره، چشم و گوش جهانیان را پوشیده بر شراره‌های ریخته بر دامن کودکان بهت‌زده و عاطفه‌ی مادران سوخته و هستی پریشان شده‌ی فلسطینی می‌بیند. حق زنده بودن و زندگی، تجربه و احساس خاک و آسمان، حق شادی‌های کودکانه و از همه بیشتر حس آرامش و امنیتی که در سکوت تلخ سیاست‌زدگی‌ها و مصلحت‌اندیشی‌ها، ناشنیده و نادیده می‌شوند.

اما ساکنان این خاک آزادگی و اهالی هنر شریف نمایش این کشور، تماشاییان بی‌طرف و دل‌های بی‌تفاوت این صحنه نیستند و نفرین قلبی خود را نثار قلم و زبان و صحنه‌گردانی عوامل این سناریو می‌کنند و خود را در حماسه‌ی مقاومت و اندوه ساکنان مظلوم غزه، سهیم می‌دانند و از خدای عدالت، عنایتی دیگر می‌طلبند و قامت استوار مقاومان غزه را صبر و شکیبایی بیشتر امید می‌برند و بر این باورند که: ای خون ایستاده در برابر تاریخ! جهان خسته از توحش و نابرابری، تاریک این شب‌ها را باور نمی‌کند و بی‌ شک دستان خورشیدیان بشارت، ستاره‌های خونین را از خاکستر و خاک، برخواهد داشت و سکوت خونین‌شان را در فردای رهایی، ایستاده و جاری، فریاد می‌زند…

هنرمندان تئاتر؛ کشتار بی‌رحمانه غزه را محکوم کردتد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر