کد خبر: 192835 A

پریسا مقتدی:

علاوه بر سهراب سلیمی و نادر برهانی مرند گویا هنرمند دیگری هم وجود دارد که مایل به همکاری در شورا نیست و با توجه به گفته‌های مقتدی اضافه شدن چهره‌های جدید و تغییر این ترکیب قطعی به نظر می‌رسد.

مدیر مجموعه تئاترشهر از ادامه رایزنی‌های خود با هنرمندان متخصص تئا‌تر کشور و تغییر در ترکیب اعضای شورای هنری این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پریسا مقتدی که چندی پیش فهرستی ۱۷ نفره را به عنوان اعضای شورای مشاوران هنری مجموعه تئا‌تر شهر معرفی کرده بود، در ارتباط با زمان آغاز فعالیت این گروه بیان کرد: طی هفته‌های گذشته اعضا جلسه‌های مشترکی برای آشنایی بیشتر و تبادل نظر پیرامون برنامه‌های کلی و اهدافی که قرار است دنبال شود برگزار کردند، اما کار فعلا به مرحله انتخاب متن‌های دریافتی نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوا ل که با توجه به تنوع دیدگاه‌ها چه اندازه می‌توان نسبت به همکاری هنرمندان‌ یاد شده امیدوار بود، اظهار داشت: برگزاری جلسه‌های مشترک نشان می‌دهد ارتباط مثبتی میان اعضا وجود دارد اما با توجه به نکاتی که پس از اعلام اسامی شورا و انتشار اخبار در رسانه‌ها بوجود آمد احتمال تغییر در ترکیب و اضافه شدن چهر‌ه‌های جدید به شورا وجود دارد.

علی رفیعی، حسین پاکدل، حسین مسافرآستانه، حمیدرضا آذرنگ، سهراب سلیمی، منیژه محامدی، نادر برهانی‌مرند، آروند دشت‌آرای، امیر دژاکام، حمید پورآذری، آرش دادگر، فارس باقری، کتایون فیض مرندی و نیما دهقان هنرمندانی هستند که به عنوان اعضای شورای مشاوران هنری معرفی شدند که پریسا مقتدی، رضا دادویی(رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی) و سیداشرف طباطبایی(رئیس انجمن هنرهای نمایشی) به عنوان سه عضو حقوقی شورای هنری تئاترشهر را همراهی می‌کنند.

سهراب سلیمی از هنرمندانی بود که بلافاصله پس از اعلام فهرست شورای هنری ضمن رد این موضوع اعلام کرد در جریان ماجرا قرار نداشته و تاکید کرد به اینگونه فعالیت‌ها علاقه ندارد، چراکه به اعتقاد او اینگونه شورا‌ها به واسطه آنکه هنرمندان را در برابر همکاران خود قرار می‌دهد، خطرناک است.

همچنین نادر برهانی مرند یکی دیگر از هنرمندانی بود که طبق گفته خود به دلیل اجرای نمایش «مرگ فروشنده» در مجموعه تئاترشهر از همکاری با گروه مشاوران هنری انصراف داد.

اما علاوه بر سهراب سلیمی و نادر برهانی مرند گویا یک هنرمند دیگر مایل به همکاری در شورا نیست و مجموع این عوامل چاره‌ای برای مدیر تئاترشهر باقی نمی‌گذارد جز تغییر فهرست اولیه که با توجه به گفته‌های مقتدی باید اضافه شدن چهره‌های جدید و تغییر این ترکیب را قطعی دانست.

تئاتر شهر پریسا مقتدی شورای مشاوران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر