کد خبر: 199669 A

اجرای بهرام ریحانی در اختتامیه جشنواره شهروند لاهیجان؛

بهرام ریحانی روز گذشته با اجرای دو نمایش پانتومیم از مردم و مسئولان استان گیلان و شهر لاهیجان درخواست کرد تا برای نجات جان سینا علیزاده، خردسال ۱۳ ساله مبتلا به سرطان آستین بالا بزنند.

بهرام ریحانی، هنرمند پانتومیم کشور روز گذشته - پنجشنبه ۶ شهریور ماه – در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی لاهیجان روی صحنه رفت و پس از اجرای دو نمایش پانتومیم مردم و مسئولان استان گیلان را به حمایت از سینا علیزاده، خردسال سیزده ساله مبتلا به سرطان دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام ریحانی، هنرمند پانتومیم کشور که اعلام کرده بود برای اطلاع‌رسانی درباره هزینه‌های بالای درمان سینا علیزاده، کودک ۱۳ ساله اهل منطقه گیلان که به سرطان مبتلا است‎‎، در اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به صحنه خواهد رفت؛ روز گذشته به رقم سختی بسیار برنامه خود را عملی کرد و با اجرای پانتومیم و درخواست کمک او از مردم و مسئولان چراغ حمایت از کودک لاهیجانی روشن شد.

ریحانی پس از اجرای دو قطعه پانتومیم روی صحنه پشت تریبون رفت و خطاب به تماشاگران گفت: طی مدتی که برای شیمی درمانی در بیمارستان فیرزوگر تهران به سر می‌بردم با خانواده‌ای شریف آشنا شدم که از منطقه گیلان و شهر لاهیجان برای درمان فرزند خردسال خود به این بیمارستان آمده بودند.

این هنرمند که خود مدتی است با بیماری‌ سرطان مبارزه می‌کند، ادامه داد: مدتی قبل و در تئاترشهر قصد داشتم به این مطلب اشاره کنم اما همان درست همان زمان احساس کردم دستی بر شانه‌ام زد و گفت صبر کن الان وقت این کار نیست.

وی تصریح کرد: مدتی بعد آقای طاهری، مدیرکل اداره هنرهای نمایشی با خواهر من تماس گرفت و گفت؛ آیا بهرام این امکان را دارد که برای اجرای پانتومیم به جشنواره شهروند لاهیجان برود؟! و من با کمال افتخار از این پیشنهاد استقبال کردم و به شهر شما آمدم.

ریحانی سپس پدر این کودک را از میان حضار به روی صحنه دعوت کرد و اظهار داشت: سینا علیزاده همشهری شماست که به بیماری سرطان خون متبلا شده و به حمایت نیاز دارد؛ چراکه همه می‌دانیم هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص بسیار زیاد است. اما پدر زحمت‌کش سینا به اندازه‌ای مرد شریفی است که اگر به او بگویید برای کمک به هزینه‌های درمان تماس بگیر اصلا چنین نخواهد کرد و من از شما می‌خواهم خودتان برای حفظ این همشهری خردسال آستین بالا بزنید.

هنرمند پانتومیم در پایان صحبت‌های خود ضمن قدردانی از حسین طاهری که او را برای اجرا به لاهیجان دعوت کرد، خطاب به مسئولان استان گیلان که در مراسم حاضر بودند، گفت: جناب شهردار، آقای استاندار و امام جمعه محترم شهر لاهیجان و همه افرادی که در این محل حضور دارید. سینای خردسال به حمایت و کمک شما نیاز دارد و من به اینجا آمدم از شما درخواست کنم کاری کنید او به جمع شما بازگردد. من هم قول می‌دهم سال آینده با هنرمندان بین‌المللی یک پانتومیم در جشنواره لاهیجان اجرا کنم و امیدوارم آن زمان سینا سلامت کامل خود را بازیافته باشد.

پس از صحبت‌های بهرام ریحانی که ابراز احساسات تماشاگران را همراه داشت، مسئولان حاضر در مراسم اختتامیه هر یک اعلام کردند از این حرکت خیر حمایت می‌کنند. بنابراین مبالغی از سوی شهرداری، استانداری و دیگر نهادها اعلام شد که در جمع به چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان رسید. خبرنگاران در این مراسم نیز گوشزد کردند هر نسخه درمانی سینای خردسال چیزی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت و از بعضی مسئولان خواستند تا تلاش کنند حمایت بیشتری صورت بگیرد. اما در این میان حمایت ۵۰۰ هزارتومانی! یکی از نهادهای پرنفوذ استانی برای رسانه‌ها و مردم جالب بود.

جشنواره تئاتر خیابانی شهروند با همکاری و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر، فرمانداری، دفتر نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، به ﻣﻨﻈﻮر آﮔﺎهی ﺑﺨشی بیشتر در زمینه‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺷﻬﺮوﻧﺪی از تاریخ ۳ الی ۶ شهریور ماه در لاهیجان برگزار شد.

بهرام ریحانی اختتامیه جشنواره شهروند لاهیجان سینا علیزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر