کد خبر: 201061 A

عضو شورای فرهنگ عمومی استان همدان مطرح کرد:

آریایی‌نژاد: متولیان و دست اندرکاران امر باید خلاءها و نواقص موجود را برطرف کنند و در صورت امکان نیز جشنواره کودک و نوجوان را به سراسر استان همدان ببرند.

عضو شورای سیاستگذاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، ضمن اعلام آمادگی مجمع نمایندگان استان همدان برای حمایت فکری، ایده ای و بودجه ای از این جشنواره، بر ضرورت به نمایش گذاشتن ظرفیت همدان در این حوزه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، احمد آریایی نژاد با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: بزرگترین سرمایه هر مملکتی، نیروی انسانی آن است و تربیت نسل کودک و نوجوان برای فردای کشور، نیاز به تدوین مولفه‌ها و مشخص ساختن چشم اندازها دارد و در مواردی که مخاطبان این سنین مورد نظر هستند، باید تلاش کرد تا ضمن اشراف بر چگونگی فعالیت آنها، با زبان خودشان سخن گفت.

وی افزود: بر اساس این نوع مخاطب باید در خلال تولید برنامه، اهداف و آرمانها نیز مدنظر باشد زیرا اگر در کارهای هنری، مسیر اشتباهی در پیش گرفته شود، آثار سوء آن در درازمدت و آینده کشور مشخص خواهد شد؛ پس دقت و ظرافت در کار جزء الزامات اولیه برای تولیدات کودک و نوجوان است.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان، تئاتر را رسانه مناسب و تاثیرگذاری به منظور القای مفاهیم و آموزه ها به کودک دانست و تصریح کرد: تئاتر، زبان نمایشی گویا و نافذی است که تاثیرگذاری آن اثرات طولانی مدت و پایدار دارد؛ پس باید از آن به گونه‌ای استفاده کرد که مخاطب را به اهداف و آرمانهایش نزدیک کند.

آریایی نژاد از آمادگی مجمع نمایندگان استان همدان برای حمایت فکری، ایده ای و بودجه ای از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان خبر داد و اضافه کرد: باید همه متولیان تئاتری و استانی تلاش کنند تا در حد توان خود جشنواره ای بی نقص یا کم نقص ارائه دهند و ضمن استفاده از تجارب قبلی، ظرفیت و پتانسیل استان همدان در این حوزه را به نمایش بگذارند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان همدان همچنین بر ضرورت ارتقای کیفی و کمی جشنواره بیست و یکم نسبت به سالهای گذشته تاکید کرد و گفت: متولیان و دست اندرکاران امر باید خلاءها و نواقص موجود را برطرف کنند و در صورت امکان نیز این جشنواره را به سرتاسر استان همدان ببرند تا مردم تمام شهرها و روستاهای آن، از دستاوردهای جشنواره بهره مند شوند.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی از ۱۵ مهر ماه مصادف با روز جهانی کودک آغاز و تا ۲۱ مهر ماه هم زمان با عید سعید غدیرخم ادامه دارد.

جشنواره کودک و نوجوان همدان احمد آریایی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر