کد خبر: 214431 A

بیان واقعه عاشورا در قالب هنر، احساس و رابطه‌ای با مخاطب ایجاد می کند که سبب جذب مخاطب و تشریح مصائب و وقایع آن زمان می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ‌ورزشی شهرداری رشت از برگزاری مراسم «تعزیه‌خوانی» در مناطق ۵ گانه رشت خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، علیرضا قانع با بیان این خبر با اشاره به برگزاری برنامه‌های ماه محرم با محوریت ترویج و اشاعه امر به معروف و نهی از منکر در رشت اظهار کرد: مسجد محوری از اولیت‌های برنامه‌ای حوزه فرهنگی شهرداری رشت است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ ویژه‌برنامه محرم با همکاری هیئت‌های مذهبی، انجمن‌های سازمان فرهنگی شهرداری رشت و هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: گروه تعزیه‌خوانی با همکاری این سازمان و سایر نهادهای فرهنگی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و صفر مراسم تعزیه‌خوانی برگزار می‌کند.

قانع با تصریح بر اینکه پیام نهضت عاشورا و اهداف قیام امام حسین(ع) همیشه جاوید و ماندگار است، خاطرنشان کرد: هنرمندان با هنر تعزیه این واقعه ماندگار را روایت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت، تصریح کرد: بیان واقعه عاشورا در قالب هنر احساس و رابطه‌ای با مخاطب ایجاد می‌کند که سبب جذب مخاطب و تشریح مصائب و وقایع آن زمان می‌شود.

قانع با تأکید بر اینکه سوگواری سید الشهداء(ع) یک فرصت عظیم فرهنگی، معنوی و دینی است، گفت: آشنایی نسل جوان با اهداف قیام عاشورا در برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت لحاظ شده است.

وی با اشاره به برگزاری سوگواره عاشورایی در هفت بخش مستقل، اظهار کرد: نمایشگاه عکس و تصویرسازی سوگواره عاشورایی در خانه فرهنگ و هنر شهرداری رشت و مساجد سطح شهر برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت، افزود: ابزار هنر وسیله‌ای برای انتقال مفاهیم دینی و معنوی است و هنرمندان می‌توانند با نکته‌سنجی و برجسته‌سازی پیام‌های ارزشمند عاشورا در انتقال مضامین و مفاهیم قیام اباعبدالله الحسین(ع) نقش موثری را ایفا کنند.

قانع گفت: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت به منظور مشارکت طراحان و هنرمندان در آفرینش نقشی بدیع از حماسه عاشورا در فراخوان عمومی خود با همکاری کارگروه‌های این سازمان، سوگواره عاشورایی در هفت بخش برگزار می‌شود.

امام حسین امر به معروف و نهی از منکر برنامه های فرهنگی شهرداری عاشورا فرهنگ و هنر محرم مسجد نسل جوان رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر