کد خبر: 214996 A

پاسخ مدیرکل فرهنگی وزارت علوم به یک سوال؛

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در پاسخ به پی‌گیری خبرنگار ایلنا درباره معرفی دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی، گفت: کارها در حال انجام است!

حسین میرزایی در پاسخ به این سوال که چرا انتخاب دبیر و انتشار فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با تاخیر مواجه شده، ‌ گفت: کارها در حال انجام است!

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از طرح نگرانی دانشجویان تئاتر کشور در ارتباط با انتخاب نشدن دبیر جشنواره و متعاقب آن منتشر نشدن فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران پی‌گیر دریافت توضیحات مدیرکل فرهنگی وزارت علوم شدیم که پس از برقراری ارتباط با مسئول دفتر حسین میرزایی، صدای پشت خط دقایقی زمان خواست و سپس گفت: من با آقای میرزایی صحبت کردم و ایشان گفتند کارهای جشنواره تئاتر دانشگاهی در حال انجام است.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در شرایطی از " در حال انجام بودن " برنامه‌های جشنواره تئاتر دانشگاهی خبر می‌دهد که تا این لحظه کوچکترین گامی در این رابطه برداشته نشده و دبیر این رویداد که همواره در تابستان تعیین می‌شد، به جامعه دانشگاهی تئاتر معرفی نشده است.

در همین راستا سرپرست خانه تئاتر دانشگاهی نیز در گفتگو با خبرگزاری کار ایران از تصمیم مسئولان برای انتشار فراخوانی سخن گفت که طی آن افراد دارای صلاحیت خود را معرفی کنند. کمال زارعی اظهار داشت: تا هفته آینده در فراخوانی از تمام افرادی که فکر می‌کنند ویژگی‌های لازم برای دبیری جشنواره را دارا هستند می‌خواهیم خود را معرفی کنند. همچنین وزارت علوم هم گزینه‌هایی دارد که معرفی می‌کند تا با همراهی کارشناسان گزینه نهایی مشخص شود؛ البته حکم دبیر جشنواره باید به امضای مدیرکل فرهنگی وزارت علوم برسد و سپس کارها شروع می‌شود.

با توجه به پاسخ حسین میرزایی، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم در ارتباط با " در حال انجام بودن " برنامه‌های جشنواره تئاتر دانشگاهی و در شرایطی که عملا هیچ خبری از فعالیت دبیرخانه منتشر نشده است این سوال بوجود می‌آید که برگزاری جشنواره در سال نخست فعالیت دولت تدبیر و امید چه سرنوشتی خواهد داشت. رایزنی‌ها برای حضور گروه‌های بین‌المللی چه زمان صورت می‌گیرد و آیا آن زمان امکانی برای دعوت از هنرمند کار بلد وجود خواهد داشت یا خیر؟ سوال‌هایی که مسئولیت پاسخگویی به آن‌ها قطعا با مسئول دفتر جناب مدیرکل نیست.

جشنواره تئاتر دانشگاهی مدیرکل فرهنگی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر