کد خبر: 234812 A

نویسنده و کارگردان نمایش «دو دلقک و نصفی» شب گذشته جمعه - ۲۸ آذرماه - دربرابر تماشاگران حاضر شد و خاطره‌ای قدیمی را با آنها در میان گذاشت.

نمایش «دو دلقک و نصفی» شب گذشته جمعه – ۲۸ آذرماه - درحالی روی صحنه رفت که جلال تهرانی با حضور روی صحنه خاطره‌ای جالب برای تماشاگران تعریف کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلال تهرانی؛ نویسنده و کارگردان نمایش «دو دلقک و نصفی»؛ شب گذشته پیش از آغاز اجرای نمایش روی صحنه رفت و گفت: معمولا عادت ندارم قبل از اجرا روی صحنه بیایم و صحبت کنم اما به دلایلی بد نیست امشب خاطره‌ای را با شما در میان بگذارم.

مدیر موسسه فرهنگی مکتب تهران ادامه داد: چند سال قبل نمایشی روی صحنه داشتم که درست پیش از آغاز خانمی حدودا ۸۰ ساله برای تماشای آن به سالن آمد و یک راست روی صحنه رفت و همان‌جا ایستاد!

تهرانی تصریح کرد: این تماشاگر منتظر بود تا یک صندلی برای نشستن به او بدهیم. من به سرعت از آقایی در ردیف اول خواهش کردم بلند شود و این خانم جای ایشان را گرفت و فرد موردنظر هم روی زمین نشست.

کارگردان نمایش «مخزن» در انتها بیان کرد: چند دقیقه بعد متوجه شدم آقایی که از ردیف اول بلند شد امید روحانی؛ نویسنده و منتقد سینما بود. دوستی که از اولین نمایش ما یعنی «نفرتی ‌تی» تا امروز همواره تماشاگر ثابت بوده است.

تهرانی پس از بیان این خاطره اجرای جمعه شب نمایش «دو دلقک و نصفی» را به امید روحانی تقدیم کرد.

این هنرمند پیش از اعلام حضور منتقد شناخته شده در میان تماشاگران؛ به حضور مدرس فلسفه خود در سالن نیز اشاره کرد.

در خلاصه داستان نمایش «دو دلقک و نصفی» آمده است: رییس در محل کارش در شب کریسمس مشغول کار است و او در تاریکی با نور چراغ مطالعه کار می‌کند صدای در زدن به گوش می‌رسد و اندکی بعد زیتوی نا بالغ با اجازه رییس وارد می‌شود رییس فکر می‌کند که زیتو این وقت شب برای استخدام و مصاحبه آمده درحالیکه زیتو با انگیزه دیگری اینجاست.

این نمایش تا ۱۹ دی ماه هر روز ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

جلال تهرانی دو دلقک و نصفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر