کد خبر: 334995 A

ایلنا: سمینار پژوهشی «نقش گروه‌ها و نهادهای سازمان یافته در شکل گیری و توسعه تئا‌تر» از ۱۵ دیماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سمینار پژوهشی نقش گروه‌ها و نهادهای سازمان یافته در شکل گیری و توسعه تئا‌تر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۱۵ دیماه امسال در محل پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی کار خود را آغاز می‌کند بر این اساس در نوبت صبح روز سه شنبه که با ریاست دکتر بهروز بختیاری برگزار می‌شود دکتر فرهاد ناظر‌زاده کرمانی سخنرانی می‌کند و در ادامه، مقاله‌ای با عنوان «مسائل تئا‌تر و راه‌های برون رفت از آن از دیدگاه هنرمندان تئا‌تر» توسط دکتر محمد علی خبری و حسین نوری نیا ارائه می‌شود. همچنین در نوبت عصر این همایش که با ریاست دکتر بابایی برگزار می‌شود علی رویین با مقاله «گروه و کمپانی تئاتری به مثابه جامعه هنری»، مصطفی حسینی با مقاله «کارگردان در گروه‌های نمایشی آماتور ایرانی»، ایرج افشاری اصل با مقاله «بررسی جایگاه و کارکرد گروه در توسعه تئا‌تر»، جهانشیر یار احمدی با مقاله «توسعه تئا‌تر در پیوند سمن‌ها و گروه‌های تئا‌تر»، حضور می‌بایند. ضمن اینکه در همین روز میزگردی با عنوان «موانع و فرصتهای شکل گیری گروههای نمایشی در ایران» با حضور داریوش مودبیان برگزار می‌شود.

در نوبت صبح روز دوم این همایش که با ریاست دکتر رحمت امینی برگزار می‌شود مجید سرنی‌زاده با ارائه مقاله «طراحی فرم برنامه کاری برای گروه‌های تئا‌تر جهت جذب حمایت‌های دولتی» و رضا عاشوری فر با ارائه مقاله «باز‌شناسی مدیریت و رهبری خلاق در گروههای تئا‌تر با رویکرد به استراتژی» حضور می‌بایند و در ادامه دکتر قطب الدین سخنرانی برای حاضران سخنرانی می‌کند.

همچنین در نوبت عصر روز دوم همایش که با ریاست دکتر مهدی حامد سقاییان برگزار می‌شود یوسف باپیری و سیاوش قاعدی مقاله «تبار‌شناسی نقش سازمان پرورش افکار بر رابطه دولت و تئا‌تر در ایران» و امیر لشکری نیز مقاله «تحلیل آماری گزارش مالی سالانه کمپانی‌های موفق تئا‌تر جهان» را ارائه می‌کنند و پس از سخنرانی آقای الله وردی، میزگرد دوم و پایانی همایش با حضور مهندس مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی، دکتر محمود عزیزی و دکتر مسعود دلخواه برگزار می‌شود.

این گزارش حاکیست: سمینار پژوهشی نقش گروه‌ها و نهادهای سازمان یافته در شکل گیری و توسعه تئا‌تر روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ دیماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر در محل پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی واقع در چهارراه ولیعصر، نبش صبای جنوبی برگزار می‌شود و حضور کلیه علاقه مندان در این همایش آزاد است.

سمینار پژوهشی سی‌وچهارمین جشنواره تئا‌تر فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر