کد خبر: 109664 A

نمایش «آسیدکاظم» به نویسندگی زنده یاد محمود استاد محمد و کارگردانی محمودرضا رحیمی از پنجشنبه ۱۱ مهر ماه، ساعت ۱۹ در فضای باز فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.

ایلنا: گروه نمایش هفتادوسه به یاد و گرامی داشت استاد محمد نمایش «آ سید کاظم» را به مدت یکماه در باغ فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌کند. «آسید کاظم» داستان مردی را روایت می‌کند که به مدت هفت سال در زندان بسر می‌برده و امشب قرار است به محله قدیمی خود بازگردد. در این مدت هر کسی در محل برای خود لاتی شده و پهلوان محله قدیمی را می‌گرداند و ادامه داستان…
در این نمایش محمدعلی نوروش، مجتبی طباطبایی، سعید دولتی، مهرداد نیکنام، حسن علیکرمی، شاهد پیوند، سعید اکبری مقدم، عباس سیاوش، کاظم بدیعی، مهرداد مهدیزاده، مجید معلمی، علیرضا استادی نقش آفرینی می‌کنند و شیوا مهرزاد دستیاری وبرنامه ریزی، سیامک مجیدی طراحی صحنه و نور،، نازنین گودرزیان طراحی لباس، مجید معلمی مدیرتولید، آیدا فرشادی گریم و شبنم لطیفی مدیر صحنه این اثر نمایشی را بر عهده دارند.
مجید معلمی مدیر تولید، گروه نمایش هفتاد و سه درباره اجرای «آسید کاظم» می‌گوید: روزی که تمرینات نمایش آسیدکاظم را شروع کردیم، هنوز محمود استاد محمد زنده بود و نفس می‌کشید، اما با سختی و درد. خاطره تک تک کلام زیبایش همچون مهری بر دلهای ما نقش داشت و نیک دانستیم که افتتاح دریچه گروه نمایش هفتادوسه، به آذینی از نمایش استادمزین می‌شود، اما دریغ و صد افسوس که بخت با ما یار نبود که در هوایی که هنوز با نفس استاد معطر بود نمایش را روی صحنه زندگی کنیم. استاد تن‌هایمان گذاشت ولی معجزه هنرش را از ما دریغ نکرد. نمایشنامه آسید کاظم اولین بار نیست که روی صحنه می‌رود آخرین بار هم نخواه بود، و بر ماست که سختگیرانه‌تر از قبل بکوشیم تا شاید بتوانیم اندکی از این دریای بیکران ذوق و هنر را پاس بداریم.
نمایش «آسید کاظم» به یاد و گرامی داشت «محمود استاد محمد» تا تاریخ هفتم آبان ماه، ساعت ۱۹ در فضای بار فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.

فرهنگسرای نیاوران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر