کد خبر: 115543 A

ششمین نشست تخصصی سکه نمایندگان موزه‌های سکه تهران به بررسی ضرابخانه‌های اشکانی به استناد یافته‌های باستان‌شناسی و سکه‌ها در موزه مقدم موزه ملی ملک اختصاص دارد.

ایلنا: ششمین نشست از مجموعه نشست‌های تخصصی سکه نمایندگان موزه‌های سکه تهران، پس از برگزاری ۵ نشست نخست در کتابخانه و موزه ملی ملک، در آبان ۱۳۹۲ خورشیدی با موضوع «بررسی ضرابخانه‌های اشکانی به استناد یافته‌های باستان‌شناسی و سکه‌ها» در موزه مقدم برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، سخنران «نشست بررسی ضرابخانه‌های اشکانی به استناد یافته‌های باستان‌شناسی و سکه‌ها»، دکتر «مصطفی ده‌پهلوان» استاد دانشگاه تهران و مسوول موزه‌های دانشگاه تهران است.

سکه‌ها در همه دوره‌های تاریخی، در زمره مهم‌ترین مدارک تاریخی به شمار می‌آیند. امروزه یافته‌های بسیاری در حوزه تاریخ و باستان‌شناسی از بررسی سکه‌های تاریخی به دست می‌آیند.

این نشست در روز سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ خورشیدی از ساعت ۱۳:۳۰ در موزه مقدم دانشگاه تهران به نشانی «تهران، خیابان امام خمینی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک ۲۴۹» برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان به آثار موزه‌ای به ویژه دوستداران سکه‌های تاریخی می‌توانند در این نشست حضور داشته باشند.

موسسه و موزه ملک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر