کد خبر: 116028 A

چهارمین همایش بین‌المللی ادبی و هنری باران غدیر صبح روز ۱۲ آبان ماه در حوزه هنری با موضوع نهضت حسینی و عاشورا برگزار می‌شود.

ایلنا: همایش بین‌المللی باران غدیر صبح روز ۱۲ آبان ماه در حوزه هنری با حضور میهمانان و هنرمندان و با برگزاری نشست هم اندیشی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ایلنا، میهمانان خارجی حاضر در مراسم که به شعرخوانی خواهند پرداخت، شامل الیاس شویری خطیب لبنانی، دلبر تاش ماتاوا شاعر روسیه، دهرمندرنات، بلرام شکلا و مندرسینگ اشک از هندوستان، افتخار عارف شاعر پاکستانی، محمد سرفراز ظفر خطیب و شاعر پاکستان، انطوان بارا خطیب شاعر کویت، جمال محمد احمد بخیت شاعر مصر، آقای عجمی شاعر تاجیکستان، سمیر فراج شاعر مصر، غسان مطر شاعر لبنان، معروف عبدالمجید شاعر مصر است.

علیرضا قزوه، امجد ویسی، پرویز بیگی حبیب آبادی نیز از شاعران ایرانی حاضر در مراسم هستند که اشعار خود را قرائت خواهند کرد.

روز دوشنبه ۱۳ آبان و در ادامه برنامه‌های همایش بین المللی باران غدیر نشستی در حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد تا زمینه آشنایی هنرمندان و میهمانان خارجی با حوزه های علمیه فراهم شود.

همچنین همزمان با روز سوم همایش بین المللی باران غدیر در مشهد که مقارن با دو روز اول ماه محرم نیز است، دفتر حوزه هنری مشهد مقدس به همراه اداره کل اوقاف و حسینیه آستان قدس رضوی در نظر دارد تا برنامه‌هایی را در هیات ها، حسینه ها و تکایا برگزار کند و در عصر همان روز برنامه بازدید از شهر مقدس مشهد و زیارت از حرم مطهر امام رضا(ع) درنظر گرفته شده است.

چهارمین همایش بین المللی باران غدیر ۱۲ تا ۱۵ آبان در شهرهای تهران، قم و مشهد برگزار خواهد شد. یادآوری می‌شود این دوره از این همایش با محوریت نهضت حسینی برگزار می‌شود.

همایش بین المللی باران غدیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر