کد خبر: 116108 A

کتاب‌های «جوراب پشمی»، «آبگیر لاک‌پشت‌ها» و ۶ عنوان از کتاب‌های قدیمی و پر مخاطب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای چندمین بار تجدید چاپ شد.

ایلنا: کتاب «جوراب پشمی» نوشته فروزنده خداجو و به تصویرگری هوشنگ محمدیان از جمله کتاب‌های خاطره‌انگیز کودکان ایرانی است که در سال ۱۳۶۲ برای اولین بار منتشر شد که اکنون در چاپ هشتم خود تعداد نسخه‌های آن به ۲۰۵ هزار رسیده است.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «آبگیر لاک‌پشت‌ها» ترجمهٔ فریدون رحیمی نیز که در سال ۱۳۶۲ برای اولین بار چاپ شده اکنون به چاپ هفتم و تعداد آن به ۱۵۵ هزار نسخه رسیده است.
در عین حال، کتاب «عطسه پر ماجرا» ترجمهٔ مجید عمیق که در سال ۱۳۷۹ منتشر شده بود اکنون به چاپ سوم رسیده است. این کتاب را که روثبراون تصویرگری کرده و تاکنون ۴۰ هزار نسخه(۳۵۰۰۰هزار چاپ‌های قبل و ۵هزار نسخه جدید) از آن برای گروه سنی «الف» منتشر شده است.
هم‌چنین کتاب دیگری نوشته داوود امیریان با عنوان «تولد یک پروانه» و تصویرگری عطیه مرکزی برای سومین بار تجدید چاپ شد و شمارگان آن به ۳۰هزار نسخه رسید.
بر اساس این گزارش، کتاب «مقوا در مقوا» که طراح و اجرای آن را سیامک اشرفی‌نیا به عهده داشته به چاپ چهارم رسید و تاکنون ۳۵هزار نسخه از آن برای گروه سنی «د، ه» منتشر شده است.
هم‌چنین کتاب «جعبه‌ها» را که پری سلیمی برای گروه سنی «ج» طراحی و اجرا کرده است برای سومین بار منتشر شد و شمارگان آن به ۳۰هزار نسخه رسید.
کتاب «ماه‌ تی‌تی، کلاه تی‌تی» از مجموعه(بازی، شعر و نمایش) به نویسندگی افسانه شعبان‌نژاد و تصویرگری راشین خیریه برای سومین بار به زیر چاپ رفت و تاکنون ۱۵هزار نسخه از این کتاب برای گروه سنی «الف، ب» منتشر شده است و کتاب «می‌روم برای کرم‌ها لانه بسازم» نوشتهٔ کامبیز ملک‌شامران و تصویرگری سیدحسن موسوی نیز در دومین مرحلهٔ انتشار به ۱۲هزار نسخه رسید.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر