کد خبر: 116249 A

برگزاری چهارمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس تا روز ۱۳ آبان در مصلی تهران ادامه دارد.

ایلنا: چهارمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس عصر امروز دوشنبه(۶ آبان ماه) با حضور جمعی از مقامات سپاه و بسیج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله در ابتدای این نشست گفت: امیدواریم این نمایشگاه بتواند ما را از مطالب منتشر شده توسط ناشران و مراکز تحقیقاتی که در حوزه دفاع مقدس تلاش می‌کنند آشنا کند.

وی افزود: نمایشگاه تا ۱۳ آبان در مصلی تهران برپا است و این فرصت کوتاهی است که باید آن را غنیمت بشماریم. امیدورایم با تشویق از فعالان حوزه دفاع مقدس سالهای بعد با نمایشگاه‌های مفیدتری این مسیر را ادامه دهیم.

کاظمینی با اشاره به کتاب‌هایی که بیش از این در حوزه دفاع مقدس منتشرشده گفت: در حال حاضر آنچه تا حال حاضر در این حوزه صورت گرفته است جامع و کامل نیست زیرا گنجینه دفاع مقدس بیشتر از این‌ها جای کار دارد که امیدوارم در این نمایشگاه با ناشران دفاع مقدسی و کتاب‌های این حوزه آشنا شده و از‌آن استفاده کنیم.

در ادامه این نشست سردار نقدی با اشاره به جایگاه عالی شهیدان گفت: پرافتخار‌ترین برگ تاریخ را قلم زدند زیرا در هیچ جای دنیا پایداری و مقاومتی در حد دفاع مقدس وجود ندارد که رزمندگان ما در برابر نیروهای شرقی و غربی مقاومت کرده و پیروز شوند.

وی ضمن بیان این مطلب که نمایشگاه کتاب‌های دفاع مقدس دارای ۱۲۰ غرفه بوده و ۶ هزار کتاب را به نمایش گذاشته است اظهار داشت: این تعداد کتاب و کتاب‌هایی که بیش از این منتشر شده قطره‌ای کوچک از معارف دفاع مقدس است که می‌تواند تمام آزادی خواهان جهان را قرن‌ها سیراب کند و به آن‌ها انگیزه و باور بدهد.

وی در توصیف دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس گنجینه‌ای است که هر قطره‌ای از آن استخراج کنیم به آن افزوده می‌شود هر نویسنده‌ای که اثری از دفاع مقدس ننوشته باشد و هر شاعری که شعری را در این خصوص نسروده باشد و هر کارگردانی که نمایش یا فیلمی در حوزه دفاع مقدس در کارنامه خود نداشته باشد نویسنده، شاعر و کارگردان ناقصی است.

نقدی ادامه داد: همه ما باید در استخراج این گنجینه عظیم دست به دست هم دهیم و کمک کنیم آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم. زیرا از میان هزاران هزار کتابی که همه سال منتشر می‌شود تنها کتابهایی که در این حوزه نوشته شده‌اند شایستگی این را دارند که مقام معظم رهبری در مورد آن‌ها یادداشت بنویسند.

سردار نقدی در پاسخ به برخی جریان‌های سیاسی که پیگیر حذف شعار‌ها برعلیه آمریکا و استکبار جهانی هستند آن‌ها را گروهی اهل افراط و تفریط خواند و گفت: عده‌ای به خود جسارت توهین به ملت را دادند و قصد فریب مردم را دارند تا شعار تاریخی مرگ برآمریکا و استکبار جهانی حذف شود. آن‌ها باید از سرنوشت شاه عبرت بگیرند زیرا او تلاش کرد که ملت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی نکند اما شکست خورد زیرا ملت ما پا جای پای شهدا می‌گذارد. تا کفر و شرک هست مبارزه هست و تا وقتی مبارزه هست ما هم هستیم.

سپس ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جایگاه حاضر شد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی فرزند اندیشه و تفکر است ما باید پرچمدار قلم باشیم زیرا ما صاحب کتابی هستیم که پیش از ۱۳۰۰ سال قبل به قلم قسم خورده و برای خطوط نگاشته شده توسط قلم ارزش قائل است.

وی ادامه داد: اوج کرامت خداوند این است که انسان را از نعمت گرفتن قلم در دست بهره‌مند کرده است و از این طریق امکان آموختن علوم مختلف را به انسان داده است.

وی گفت: قلم در تمام عرصه‌ها می‌تواند ورود پیدا کند و یکی از زیبا‌ترین این عرصه‌ها عرصه دفاع مقدس است زیرا ما اگر بخواهیم می‌توانیم زوایای این حادثه بزرگ را به دست صاحبان قلم برای ملت‌های مسلمان وجوامع انسانی تبیین کنیم. و انقلاب اسلامی را ترسیم نماییم. دفاع مقدس ترجمه تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) و بازخوانی عقاید دینی و تجسم ارزش‌های انسانی است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بود که ما انقلاب را به جهان ثابت کردیم بیش از ۹۰ درصد ازجوامع بشری که در حوزه تفکر انقلاب اسلامی قرار گرفته‌اند در دوره دفاع مقدس بوده و از این حادثه درس‌ها آموخته‌اند.

چهارمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر