کد خبر: 117648 A

افشین علاء در گفتگو با ایلنا؛

این مراسم پنجشنبه ۹ آبان‌ماه با سفر اعضای انجمن شاعران به شهر نور و روستای یوش برگزار شد و دبیر این همایش یک‌روزه از طرح مذاکرات و واکنش مسوولان و مدیران شهری و استانی نسبت به پیشنهادات انجمن، اظهار رضایت می‌کند.

ایلنا؛ چندی قبل افشین علاء؛ دبیر برگزاری مراسم بزرگداشت نیما در شهر نور از استان مازندران، در نشستی خبری اعلام کرد که انجمن شاعران قصد دارد در سفر به زادگاه یوش، موافقت مسوولان و مدیران شهری و استانی نور و مازندران را برای تاسیس بنیاد تخصصی نیما و همچنین فراهم آوردن امکانات گردشگری در زادگاه این شاعر برجسته جلب کنند.

وی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ در مورد مذاکرات صورت گرفته در این همایش یک‌روزه که پنجشنبه ۹ آبان در شهر نور و روستای یوش(زادگاه نیما یوشیج) برقرار شد، اظهار داشت: خوشبختانه همایش خوبی بود؛ هرچند به دلیل کوتاه بودن فرصت امکان برگزاری جلسات ویژه و تخصصی درمورد پیشنهادات انجمن شاعران به مسوولان نور و مازندران فراهم نیامد.

علاء افزود: در این مراسم، اعضای انجمن پیشنهادات خود را مبنی بر تاسیس یک بنیاد نیما شناسی؛ متشکل از شورایی تخصصی با وظیفه‌ی فعالیت و پژوهش بر آثار این شاعر بزرگ مطرح کردند که با موافقت مسوولان مواجه شد. خصوصا شورای اسلامی شهر نور که مستقیما پیگیر موضوع خواهد بود و از این پس مسائل را بیشتر از این طریق پیگیری می‌کنیم.

این شاعر ضمن بیان این مطلب که سفر انجام شده، مقدمه‌ای‌ست بر سفرهای بعدی و برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی‌تر افزود: قرار بر این است که بر سر جزئیات اجرایی این طرح، جلساتی با مسوولان مربوطه در شهر نور برگزار شود. همچنین قرار است از افراد و مسوولانی که تا به امروز مسولیت تولی‌گری امور مربوط به نیما را داشته‌اند دعوت به همکاری شود.

وی اظهار داشت: هدف ما تشکیل یک شورای تخصصی از تمام نحله‌های فکری است و نمی‌خواهیم این شورا ساختاری یکسویه داشته باشد. همچنین یکی دیگر از طرح‌های ما این است که در صورت تاسیس این بنیاد، از اعضا و فعالان آن در برگزاری کنگره سالانه‌ی نیما که از سوی انجمن برگزار می‌شود، یاری بگیریم.

افشین علاء بنیاد نیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر