کد خبر: 119751 A

خالق قصه‌های مجید هم‌زمان با هفته کتاب، میهمان بچه‌های کرمانشاهی می‌شود.

ایلنا: هوشنگ مرادی کرمانی در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان به این استان سفر و در کنار بچه‌های عضو کانون، در جلسات ادبی شرکت می‌کند.
به گزارش ایلنا، در این سفر دو روزه هم‌چنین نشستی نیز با حضور نویسندگان استان و این هنرمند پیش‌بینی شده است.
مرادی کرمانی‌زاده ۱۶ شهریور سال ۱۳۲۳ در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد کرمان، از نویسنده‌های شاخص ایرانی است که کتاب‌هایش در میان کودکان و نوجوانان، علاقه‌مندان فراوانی دارد.
قصه‌‏های مجید، بچه‏‌های قالیبافخانه، نخل، داستان آن خمره و مشت بر پوست از جمله آثار این نویسنده است.
آثار او به زبان‌های مختلف نیز در برخی از کشورهای جهان ترجمه شده است
سفر مرادی کرمانی بخشی از برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی در کانون کرمانشاه است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه در تشریح برنامه‌های هفته کتاب این استان در ادامه یادآور شد: علاوه بر دعوت از چهره‌های مطرح نویسندگی کودک و نوجوان کشور، برگزاری همایش هفته کتاب، و تجلیل از اعضای بر‌تر کتاب‌خوان و مربیان خلاق و نوآور در اجرای طرح‌های موفق کتاب‌خوانی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است
موزونی همچنین در جلسهٔ شورای فرهنگی استان ضمن با اهمیت برشمردن «کتاب» به عنوان یک کالای ارزندهٔ فرهنگی، برجسته‌سازی فرهنگ کتاب‌خوانی در میان کودک و نوجوان را یکی از برنامه‌های اصولی و بنیادین مراکز فرهنگی‌هنری کانون عنوان کرد.
بیست و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، از ۲۵ آبان تا ۳ آذر در مراکز فرهنگی‌هنری کانون سراسر کشور با برپایی ویژه ‌برنامه‌هایی در این زمینه برگزار می‌شود.

هوشنگ مرادی کرمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر