کد خبر: 121470 A

سیدعباس صالحی در پاسخ به ایلنا:

بلافاصله بعد از شنیدن خبر، مساله را از سرپرست اداره‌ی کتاب پیگیر شدم و به ایشان گفتم که این اتفاق برای من اتفاق ساده‌ای نیست و علاوه بر لزوم رسیدگی و روشن شدن حقایق، نباید این اتفاق تکرار شود.

ایلنا: روز گذشته(یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه) گزارشی از سوی یکی از خبرگزاری‌ها علیه صحبت‌های وزیر ارشاد مبنی بر فعال شدن نشر چشمه روی خط رفت که شگفتی مسوولان و مدیران ارشاد را برانگیخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدعباس صالحی(معاون امور فرهنگی ارشاد) در نشست خبری صبح امروز(۲۷ آبان) خود در این‌مورد به خبرنگار ایلنا پاسخ داد: من از شنیدن این خبر شگفت‌زده شدم زیرا اتفاق بسیار بدی رخ داده که بدترین نتیجه‌ی آن از بین رفتن اعتماد ناشران به ارشاد و اداره‌ی کتاب است.

وی تاکید کرد: اگر این اطلاعات از سیستم ارشاد به رسانه‌ی مورد نظر انتقال پیدا کرده باشد، این اتفاق هم گناه است و هم جرم. ناشران باید ما را امین خود بدانند؛ نباید اعتمادشان را نسبت به ارشاد از دست بدهند.

معاون امور فرهنگی درمورد بررسی و پیگیری عوامل این رویداد در ارشاد توضیح داد: بلافاصله بعداز شنیدن خبر، مساله را از سرپرست اداره‌ی کتاب پیگیر شدم و به ایشان گفتم که این اتفاق برای من اتفاق ساده‌ای نیست و علاوه بر لزوم رسیدگی و روشن شدن حقایق، نباید این اتفاق تکرار شود.

صالحی ادامه داد: امروز صبح آقای کمالی‌نژاد(سرپرست موقت اداره‌ی کتاب) به صورت تلفنی و با واسطه به من خبر داده که مطالب منتشر شده از سوی رسانه‌ی مورد نظر، از کتاب‌های منتشر شده‌ی نشر چشمه بریده شده‌اند؛ هرچند در گزارش مذکور عنوان شده که این بریده از کتاب‌های منتشر نشده‌ی نشر چشمه است.

وی ضمن بیان این مطلب که صحت و سقم این مساله درحال بررسی‌ است، اظهار داشت: به هرتقدیر اگر ادعای این گزارش درست باشد، دو حالت دارد؛ یا این اطلاعات از سوی مسوولان اداره‌ی کتاب در دولت سابق از ارشاد خارج شده که در این صورت خواهان رسیدگی مساله از سوی مقامات امنیتی وزارت ارشاد برخواهیم آمد، و یا این خطا از سوی مسوولان وقت اداره‌ی کتاب اتفاق افتاده که در این صورت قطعا به آن رسیدگی و با عوامل برخورد خواهد شد.

صالحی در پایان تاکید کرد: به هر حال تقویت سیستم امنیتی وزارت ارشاد، از تاکیدات ماست!

نشر چشمه وزارت ارشاد اداره کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر