کد خبر: 121562 A

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از مسئولان ایجاد شهر کتاب، یادآور شد: وجود شهر کتاب در سراسر کشور برای بسط فرهنگ کتاب‌خوانی مفید است.

ایلنا: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، از بازدید برخی از اعضای کمیسیون متبوعش از شهر کتاب خبر داد و گفت: ایجاد شهر کتاب در سراسر کشور ابتکار خوبی بود که به گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی کمک بسیاری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت احمد سالک‌کاشانی، ‌ با یادآوری پیشنهاد برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای بازدید از شهر کتاب مرکزی در تهران، گفت: امروز(۲۷آبان) به همراه برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از جمله پژمانفر، کیایی‌نژاد و منشی‌های کمیسیون از شهر کتاب بازدید کردیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نکات مهمی در بازدید از شهر کتاب وجود داشت، تصریح کرد: ابتکاری که برای ایجاد شهر کتاب به کار گرفته شده بود و اهداف بلند و خوبی که پشتوانه آن است به رشد و گسترش کتابخوانی در سراسر کشور کمک شایانی خواهد کرد.

وی در تشریح مزایای وجود شهر کتاب در کشور، گفت: بسترسازی برای رشد انگیزه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله مباحثکتاب و کتابخوانی، توسعه فرهنگ دینی و دفاع مقدس و آشنایی با کتاب برای رشد استعدادهای کودکان، نوجوانان و جوانان با شیوه‌های مختلفی که در شهر کتاب قابل توجه بود از جمله مزایای وجود این مراکز در کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: ایجاد شهر کتاب حرکت مثبت و خوبی بود.

سالک کاشانی در تشریح جزییات بازدید از شهر کتاب، افزود: در جریان بازدید از شهر کتاب از تمامی غرفه‌های هنری، صنایع دستی، کتاب، میز گفتمان و گفت‌و‌گو، می‌زهای نقد کتاب با حضور نویسندگان بازدید کردیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از مسئولان ایجاد شهر کتاب، یادآور شد: وجود شهر کتاب در سراسر کشور برای بسط فرهنگ کتاب‌خوانی مفید است.

کمیسیون فرهنگی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر