کد خبر: 126201 A

به سرقت رفتن آثار خواهران عرب؛

مهدیه عرب و مهشاد عرب که سال‌ها به عنوان ترانه‌سرا با گروه‌های موسیقایی همکاری دارند، از به سرقت رفتن چند قطعه از آثارشان توسط یک اسپانسر هنری خبر دادند.

ایلنا؛ باز هم یک اتفاق تلخ تکراری در فضای هنر موسیقی رخ داد، این اتفاقات که چند سالی است سیر صعودی به خود گرفته است باعثدل آزردگی بین اکثر اهالی موسیقی شده است و روزانه چندین افراد بی نام و نشان برای مطرح کردن خود با عنوان تهیه کننده و اسپانسر وارد حوزه موسیقی می‌شوند که در این بین بعضا پیش می‌آید که به خاطر عدم پایبندی به تعهدات از سوی تهیه کننده و یا اسپانسر شاهد حوادثتلخی از این دست باشیم و این بار قرعه این حواشی به نام خواهران عرب در آمد که جزیئات ماجرا را از زبان مهدیه عرب دنبال میکنیم…

مهدیه عرب(ترانه‌سرا) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مدتی پیش شخصی به نام " س. ح " همراه با خواننده‌ای(رضا محمدزاده با اسم هنری بامداد) که از دوسال پیش او را می شناختم، به دفتر من مراجعه کردند. " س. ح " که خود را مدیرعامل یک شرکت فرهنگی معرفی می‌کرد، گفت به عنوان سرمایه گذار مالی آلبوم بامداد با او قرارداد بسته و مشغول جمع آوری ترانه و ملودی است.

وی ادامه داد: من که از دو سال پیش خواننده نام برده را می‌شناختم و از قبل با ایشان همکاری داشتم با روی باز پذیرفتم. آقای " س. ح " پس از دیدن ترانه‌ها با لبخند عنوان کردند که دو ترانه از من و خواهرم مهشاد را قطعاً می خواهند و از من خواستند که ترانه‌ی سوم را روی ملودی بنویسم و همان لحظه ملودی مورد نظر را به من دادند.

عرب خاطرنشان کرد: براساس عرف موجود، باید وجهی بابت شروع کار می پرداختند که با چرب زبانی و عنوان کردن اینکه هرگز در زندگی حق کسی را پایمال نکردند، قراردادهای میلیاردی می‌بندند و جابه‌جایی این پول‌های اندک در عالم هنر مسخره است… از دادن وجه امتناع کردند، تا یک جا از خجالت ما دربیایند!

وی افزود: نوشتن ترانه روی ملودی یک هفته طول کشید… آهنگساز، خواننده و ایشان ابراز رضایت کامل کردند و در واقع کار " س. ح " با ما همین جا به پایان رسید. تماس‌های من و مهشاد پس از آن یا بی‌جواب ماند و یا اینکه با دروغ هایی مثل " در مسافرت هستم "، " بیمارستانم " و… ادامه پیدا کرد و در نهایت ترانه‌ای که روی ملودی نوشتم با نام: " حس نگاه " با آهنگسازی امیر طبری و تنظیم کوشان حداد و بدون رضایت ما و گرفتن نامه‌ی واگذاری، وارد سایت‌های موسیقی شد تا اولین اثری که جناب حبیبی اسپانسرش بود با ترانه‌ی سرقتی به دل‌ها بنشیند.

این ترانه‌سرا اظهار داشت: جالب اینجاست که تمام عوامل خلق این اثر از جمله " س. ح " در پوستر " حس نگاه " حضور دارند و از من نیز در خواست شده بود تا در این پوستر باشم که به علت امروز و فردای پرداخت حقوق مادی این قطعه و اینکه بو برده بودم او فردی نامتعادل و دروغگو است قبول نکردم…

وی افزود: در ضمن باید ذکر کنم که بامداد(خواننده)، امیر طبری(آهنگساز) و کوشان حداد(تنظیم کننده توانا) هیچ نقشی در اتفاقات جاری ندارند. اما در تمام طول این چند ماه با احترام و برخوردی که شایسته ی یک هنرمند است با اسپانسر مذکور رفتار کردم و این موضوع سبب شد که او با خودش بگوید مهدیه عرب ترانه سرایی با روحیاتی شاعرانه و حساس است و حتماً تا مدتی به خاطر این سواستفاده اشک می ریزد و همه چیز به خیر و خوشی تمام می شود!

این ترانه‌سرا ضمن ابراز تاسف از شرایط موجود، ادامه داد: این نوع جریان‌ها در عالم هنر مدتی است که باب شده و سودجویان از هر دری وارد می شوند و مانند آفت به جان هنر می‌افتند. در طول دوازده سال فعالیت حرفه‌ای با اشخاصی از این دست روبه رو شده بودم اما باور کنید نوع برخورد و دروغ‌های شاخ دار ایشان همراه با لبخند تمسخرآمیزشان یک چیز دیگر است. به امید روزی که نسل این آفت ها با سم پاشی به موقع و همراهی مسولان، هنرمندان و هنردوستان ریشه کن شود.

مهدیه عرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر