کد خبر: 128763 A

مراسم رونمایی کتاب مسجد جامع اصفهان نوشته ائوجنیو گالدیری و ترجمه عبدالله جبل عاملی در مجموعه هنر پژوهی نقش جهان برگزار می‌شود.

ایلنا: مراسم رونمایی کتاب مسجد جامع اصفهان نوشته ائوجنیو گالدیری و ترجمه عبدالله جبل عاملی با سخنرانی مهرداد قیومی، عبدالله جبل عاملی و علیرضا اسماعیلی روز یکشنبه ۲۴ آذر در مرکز هنر پژوهی نقش جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، کتاب «مسجد جامع اصفهان»، سندی قابل مشاهده از شرایط فیزیکى بنای مسجد جامع اصفهان است که نویسنده در آن همچون دایرةالمعارف معمارى و هنر به این مسجد پرداخته و دوره‌های مختلف آن را با کشف عینى بسیارى از آثار نهفته طبق تقویم تاریخ معرفى کرده است. ائوجنیو گالدیری، استاد و محقق آثار معمارى ایرانى، تحقیقات منحصر به فرد خود را طی سالهای ۱۹۲۸ _ ۱۹۷۸ دربارۀ مسجد جامع با شناسایى و تحلیل سازه‌هاى سنتى و بیان چگونگى شالوده‌هاى بنا، ساختار عناصر باربر عمودى، پوششهاى متنوع و به خصوص تکنیکهاى اجرایى گنبدهاى نظام الملک و تاجال ملک در سه مجلد چاپ و منتشر کرده است.

این کتاب ترجمه‌ای است از سه جلد مذکور که در مجموعه یک جلدی گنجانده شده و در اختیار علاقه‌مندان به معماری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.

مراسم رونمایی از کتاب مسجد جامع اصفهان روز یکشنبه ۲۴ آذر، ساعت ۱۵ در مرکز هنر پژوهی نقش جهان واقع در خیابان ولی‌عصر(ع)، ضلع جنوبی پارک ساعی شماره ۲۱۶۹ برگزار می‌شود.

فرهنگستان هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر