کد خبر: 129107 A

به همت نشر شباویز:

بعد از بررسی‌های صورت گرفته ۳۶عنوان کتاب ایرانی راهی آلمان شدند. شاید دلیل استقابل چشمگیر همگان، رسیدن یک کتاب ایرانی تا یک قدمی جایزه در سال گذشته بوده است.

ایلنا: امسال، نمایندگانی ایرانی در شرایطی در مسابقه‌ی زیباترین کتاب جهان شرکت می‌کنند که استقبال از این مسابقه‌ به مراتب بیش از سال‌های گذشته بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ نه تنها ناشران بسیاری از کتاب‌های خود را برای حضور در این مسابقه‌ی جهانی ارسال کرده‌اند؛ بلکه نویسندگان، طراحان و صحافان نیز هر کدام به طور جداگانه و مستقل آثار برگزیده‌ی خود را فرستاده بودند.

فریده خلعتبری در این‌باره گفت: رقابت بسیار نزدیک و فشرده بود. سرانجام؛ ۳۶ عنوان کتاب ایرانی راهی آلمان شدند. شاید دلیل استقابل چشمگیر همگان، رسیدن یک کتاب ایرانی تا یک قدمی جایزه در سال گذشته بود.

لازم به ذکر است کتاب «دخیل عشق» از «عصر داستان» سال گذشته به مرحله‌ی نهایی رسید و این باور را به وجود آورد که امکان گرفتن جایزه برای کتاب‌های ایرانی هم وجود دارد.

۳۶ کتاب برگزیده از آثار ارسالی عبارتنداز کتاب‌‌های بهمن پارسا، مجید زارع، امیر حسین رحیمی زنجانبر؛ علیرضا شمیسا، علی اکبر مریخی و نیز ناشرانی چون پانیذ، مهر ایرانیان، ثالث، حوض نقره، دیبایه، روایت فتح، ساقی، شباویز، عصر داستان، قدیانی، کتاب سرا، میر دشتی، و یساولی نیز از نمایندگان ایران خواهند بود. همچنین کتابی هم از صحافی محمد در میان برگزیدگان است.

حال باید دید که کتاب‌های زیبای ایرانی سال ۲۰۱۴ را چگونه آغاز می‌کنند و چه جایگاهی در جهان به دست می‌آورند. برندگان این مسابقه در نخستین روز برگزاری نمایشگاه لایپزیک معرفی خواهند شد. کتاب‌های منتخب در تمامی روزهای نمایشگاه یعنی از ۱۳ تا ۱۶ مارچ ۲۰۱۴ در نمایشگاه درمعرض دید بازدیدکنندگان خواهند بود و تمام مجموعه‌ی زیبا‌ترین کتاب‌های جهان بار دیگر به طور کامل در نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۸ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۴ به نمایش گذاشته خواهندشد.

زیباترین کتاب ایران نشر شباویز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر