کد خبر: 136774 A

ایزدی جیران از ۷ بهمن ماه روزهای دوشنبه‌ در خانه هنرمندان؛ سالن استاد امیرخانی در کارگاه انسان‌شناسی هنر سخنرانی می‌کند.

ایلنا: کارگاه انسان‌شناسی هنر با سخنرانی ایزدی جیران از ۷ بهمن ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، ایزدی جیران از ۷ بهمن ماه روزهای دوشنبه‌ در خانه هنرمندان؛ سالن استاد امیرخانی سخنرانی می‌کند.

انسان­‌شناسی هنر(anthropology of art) بر آن است تا هنر را در زمینه جامعه و فرهنگ آفریننده آن قرار داده و به سوی نظریه‌ای بومی در باب هنر مورد مطالعه حرکت کند. هدف کارگاه انسان­‌شناسی هنر آن است تا شرکت­ کنندگان را به طور عملی آموزش دهد تا بتوانند مهارت­‌های لازم برای بررسی و تحلیل هنر مورد مطالعه‌­شان را در قالب یک مقاله به دست آورند. لذا در این کارگاه تلاش خواهد شد تا برای هریک از شرکت­ کنندگان از ابتدا موضوعی پژوهشی با رویکردی انسان­‌شناختی تعریف شود و در فرایند کارگاه، شیوه­های دیدن، گفتگو کردن و تجربه موضوع و جامعه مورد مطالعه به طور واقعی و در رفت و برگشت­‌های متعدد بین مدرس و شرکت­کننده و بین میدان و کارگاه تمرین شود.

بدین ترتیب، جلسات کارگاه به دو بخش عملی و نظری تقسیم خواهند شد. در بخش نظری، شرکت کنندگان موظف­‌اند تا متون اصلی و لاتین معرفی­ شده را از قبل بخوانند، در جلسه ارائه داده و بحثکنند. در انتهای این بخش، مدرس مباحثتکمیلی مرتبط را ارائه خواهد داد. در بخش عملی، شرکت­کنندگان درگیر میدان خود خواهند بود و مدرس تلاش خواهد کرد تا در ارتباطی گفتگویی به پژوهش عملی هر یک از شرکت­ کنندگان را به گونه­‌ای شکل دهد و راهنمایی کند که سرانجام مقاله‌­ای منسجم و ارزشمند تهیه شود.

کارگاه انسان­‌شناسی هنر صرفاً برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری در رشته­‌های مختلف طراحی شده و مشتمل بر فعالیت میدانی و نوشتن یک مقاله توسط هر یک از شرکت­ کنندگان خواهد بود.

خانه هنرمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر