کد خبر: 139427 A

مراحل ثبت اثر در سایت پیچیده نیست و تنها نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ایمیل معتبر از ترانه سرایان می‌گیریم. کد رهگیری نیز به کاربر داده می‌شود و شرکت‌ها هم می‌توانند بر اساس موضوع و نام ترانه سرا ترانه را جست‌و‌جو کنند.

ایلنا: مدیر دفتر ترانه و سرود حوزه هنری از افتتاح «بانک ترانه» در اسفند ماه سال ۹۲ خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعید بیابانکی(مدیر دفتر ترانه و سرود حوزه هنری) با بیان اینکه مراحل تولید سایت «بانک ترانه» رو به اتمام است، اظهار کرد: تلاش داریم پایان اسفند ماه بانک ترانه را رونمایی کنیم، این سایت پایگاهی است برای کسانی که ترانه کار می‌کنند تا بتوانند اثرشان را در آن ثبت کنند و محافظت حقوقی از آن انجام شود.

این شاعر کشورمان با تاکید بر اینکه اطلاعات پایگاه «بانک ترانه» قابل نمایش برای عموم نیست، گفت: عموم مخاطبان و علاقه مندان به دلیل اینکه آثار ثبت شده مورد استفاده غیرقانونی قرار نگیرد نمی‌توانند آثار ثبت شده را ببینند. آثار تنها در اختیار شرکت‌ها و مراکزی قرار می‌گیرد که به شعر و ترانه برای تولید آثار موسیقایی نیاز دارند و در حال حاضر نیز با چند شرکت در این رابطه صحبت کرده‌ایم و به زودی قرار داد می‌بندیم. اگر اثری توسط شرکت‌ها استفاده شد از بانک ترانه خارج و علامت گذاری و حق و حقوق ترانه سرا مطابق قوانین شرکت پرداخت می‌شود.

بیابانکی خاطرنشان کرد: برای شروع کار «بانک ترانه» ورود در این سایت و ثبت آثار را رایگان اعلام کرده‌ایم، البته بعد از مدتی ترانه سرایان باید حق ثبتی پرداخت کنند که البته مبلغ زیادی نیست و صرفا برای این است که ترانه سرایان بدانند کار پایگاه جدی است و از آثارشان محافظت می‌شود.

وی ادامه داد: مراحل ثبت اثر در سایت پیچیده نیست و تنها نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ایمیل معتبر از ترانه سرایان می‌گیریم. کد رهگیری نیز به کاربر داده می‌شود و شرکت‌ها هم می‌توانند بر اساس موضوع و نام ترانه سرا ترانه را جست‌و‌جو کنند.

مدیر دفتر ترانه و سرود درباره شرایط حقوقی ثبت اثر نیز گفت: مسوولیت پی گیری تخلفات بر عهده ما نیست، کسی که اثر را به نام خودش ثبت می‌کند باید موارد حقوقی و قانونی ثبت اثر را مد نظر قرار دهد. شاعر و ترانه سرا در روند ثبت اثر می‌پذیرد که اگر اثر شخص دیگری را ثبت کرد باید در برابر قانون جوابگو باشد.

بانک ترانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر