کد خبر: 139538 A

۱۴ برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران ازسوی سازمانم فرهنگ و ارتباطات اعلام شد.

ایلنا: برنامه‌های نمایندگی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عسگری(معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) اسامی این برنامه‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

۱. برگزاری مراسم جشن ویژه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سفرا، مهمانان، شخصیت‌های فرهنگی و دوستداران و علاقه مندان به انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در ۷۸ نمایندگی فرهنگی در ۶۰ کشور جهان
۲. برگزاری نشست تخصصی با موضوع معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های ایران امروز، با حضور شخصیت‌های فرهنگی در ۲۸ کشور
۳. برپایی سخنرانی‌های مختلف در ۱۵ کشور توسط اساتید اعزامی از کشورمان یا فرهیختگانی که دارای اثر درباره انقلاب اسلامی ایران می‌باشند.
۴. چاپ مقاله‌های فرهنگی در مطبوعات کشورهای مختلف با موضوعات توصیف واقعیات جامعه امروز ایرانی و نیز تشریح طرح رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی درباره جهان علیه خشونت و افراطی‌گری در ۱۵ کشور.
۵. برگزاری نمایشگاه کتاب، عکس و پوس‌تر ویژه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۴ کشور.
۶. برگزاری هفته فیلم ایران در ۲۰ کشور.
۷. برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به منظور تبدیل بازدیدکنندگان به گردشگران ایران اسلامی در ۱۸ کشور.
۸. برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی هنری هنرمندان نقاش، خطاط، تذهیب کار، خاتم کار و می‌ناکار با حضور صاحبان اثر به منظور معرفی هنر اصیل ایرانی به مخاطبان در ۱۷ کشور.
۹. برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی برای شناخت هرچه بیشتر مخاطبان با واقعیات تمدن نوین اسلامی - ایرانی و آگاهی در ۲۰ کشور.
۱۰. اعزام ۱۷۰ هنرمند در رشته‌های گوناگون هنری اعم از تجسمی، صنایع دستی، موسیقی و نمایشی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی به ۲۴ کشور جهان با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
۱۱. اعزام گروه‌های موسیقی سنتی و محلی برای اجرای زنده موسیقی به ۱۷ کشور.
۱۲. ارسال بسته‌های فرهنگی به ۳۹ کشور.
۱۳. توزیع لوح فشرده تحت عنوان ایران امروز به زبان انگلیسسی و دیگر زبان‌ها که با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تهیه گردیده است.
۱۴. برگزاری شب شعر با موضوع انقلاب اسلامی توسط رایزنی‌های فرهنگی.

سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر