کد خبر: 146446 A

درنشست با وزیر ارشاد اعلام شد:

نقش ایران در ایجاد صلح در سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه مهم است به همین دلیل شورای جهانی کلیسا‌ها تحریم‌های اعلام شده علیه ایران را محکوم می‌کند.

ایلنا: نشست مشترک هیات شوراهای جهانی کلیسا‌ها با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز(۲۹ بهمن) در وزارت ارشاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر ارشاد بعداز پایان این جلسه با مثبت ارزیابی کردن این نشست مشترک گفت: هیات شورای جهانی کلیسا‌ها برای گفتگو به ایران آمده و قصد دارد و مسلمانان و علما گفتگو کنند.

وی ادامه داد: در دو روز گذشته دیدارهایی با شخصیت‌های ورزشی اسلامی و علما انجام شد و ملاقات‌هایی صورت گرفت و قرار است در روزهای آینده نیز به قم و اصفهان سفر کنند.

جنتی افزود: قرار است در اصفهان این هیات از نزدیک با نحوه زندگی مسالمت‌آمیز ارامنه در کنار مسلمانان آشنا شود.

وی ادامه داد: در طی این جلسات مذاکرات خوبی انجام شد و این هیات مواضع خوبی در قبال مسائل منطقه مسائل اقتصادی و به خصوص تحریم‌ها اتخاذ کرد و با بیانیه رسمی نسبت به وضع تحریم‌ها علیه ایران موضوع گیری کرد. همچنین این هیات درباره محیط زیست نیز موضع گیری جدی گرفت و خواستار توجه بیشتر دولت‌ها به محیط زیست شد.

وزیر فر هنگ و ارشاد اسلامی باتوجه به مواضع مشترک مسلمانان و ادیان دیگر گفت: اگر ما در کنار هم قرار بگیریم به این نگاه مشترک می‌رسیم و می‌توانیم با باورهای مختلف در کنار یکدیگر زندگی کنیم.

اولاف فیک تویت(دبیرکل شورای جهانی کلیسا‌ها) نیز با اشاره به خوشحالی خود از حضور در ایران گفت: ایران کشوری است که فرهنگ غنی دارد و ما شاهد هستیم که مسیحیان در این کشور در کنار برادران دوست و ایرانی خود از همه حقوق جهانی برخوردار هستند و ایران از ارامنه حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: باتوجه به اشتراکات فطری و دینی ما در مذاکرات خود با وزیر ارشاد به این نتیجه رسیدیم که چگونه می‌توان با استفاده از این مشترکات به صلح در جهان رسید.

وی ادامه داد: امروز مباحثمهمی همچون تغییرات آب و هوایی و محیط زیست و مشکلاتی که مردم بعضی از کشور‌ها همچون سوریه دارند را می‌توان با اتفاق نظر حل کرد.

وی با اشاره به صحبت‌های حسن روحانی در اجلاس داووس گفت: امروز ما شاهد توسعه روابط ایران در جهان و گسترش این روابط با گشورهای دیگر هستیم.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که نقش ایران در ایجاد صلح در سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه نقش مهمی است به همین دلیل شورای جهانی کلیسا‌ها تحریم‌های اعلام شده علیه ایران را محکوم می‌کند.

شورای جهانی کلیسا‌ها با اعمال تحریم علیه ایران مخالفت کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر