کد خبر: 147767 A

موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاهی جذاب از تقویم‌ها با نام «گردش ایام» از ششم اسفند ۱۳۹۲ خورشیدی تا پایان فروردین ۱۳۹۳ خورشیدی برگزار می‌کند.

ایلنا: موقوفه آستان قدس رضوی، در این نمایشگاه، مجموعه‌ای از تصویرهای تقویم‌های تاریخی در دسته‌بندی چهار فصل و دوازده ماه و در چارچوب طراحی‌های جالب به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه ۷۷ ساله حاج حسین آقا ملک به عنوان طراح و برگزارکننده نمایشگاه «گردش ایام» برآن است در قالب این نمایشگاه موزه‌ای به معرفی تقویم‌های تاریخی، بررسی پیشینه، کاربرد و گونه‌های تقویم در ایران بپردازد. از جمله موضوعات مورد توجه در این نمایشگاه می‌توان به محاسبه نوروز، اعتدالین، خسوف و کسوف، تقویم کشاورزی، تقویم صیادی، تقویم‌های محلی، تبدیل‌ها و محاسبه‌های تقویمی اشاره کرد.

نمایشگاه «گردش ایام» از روز سه‌شنبه ششم اسفند ۱۳۹۲ خورشیدی آغاز می‌شود و تا روز یک‌شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۳ خورشیدی ادامه خواهد یافت. علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «گردش ایام» و آشنایی بیش‌تر با تقویم‌های ایرانی و جزییات آن‌ها می‌توانند هر روز به جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» به تماشای این جلوه از هنر و تاریخ ایران بنشینند.

موسسه و موزه ملک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر