کد خبر: 149832 A

رمان " سایه هیولا " حول موضوع شرایط کاری و فشارهایی‌ست که محیط‌بانان در کار خود با آن مواجه هستند / نمی‌توانم احساس و اعتقاداتم را درخصوص شکارچیانی که روز به روز به انقراض گونه‌های نایاب حیات وحش ایران دامن می‌زنند، ابراز نکنم.

ایلنا: عباس جهانگیریان(نویسنده و نمایشنامه‌نویس) از به اتمام رسیدن رمان " سایه هیولا " که حول موضوع شریاط کاری و فشارهایی‌ست که محیط‌بانان در شرایط کاری خود با آن مواجه هستند است، خبر داد.

وی در این‌باره به خبرنگار ایلنا گفت: در پایان این رمان مشخص می‌شود " هیولا " در واقع شکارچیانی غیرقانونی هستند که به طر وحشت‌آور و بی‌رحمانه‌ای دست به کشتار حیوانات بی‌پناه می‌زنند؛ زیرا به اعتقاد من صفت هیولا، کاملا برازنده‌ی این دسته از شکارچیان است.

این نویسنده در اعتراض به شرایط محیط‌بانان افزود: پرداختن به این موضوع، از دغدغه‌های من است و نمی‌توانم احساس و اعتقاداتم را درخصوص شکارچیانی که روز به روز به انقراض گونه‌های نایاب حیات وحش ایران دامن می‌زنند، ابراز نکنم. به نظر من این کار؛ چیزی جز جنایت نیست.

جهانگیریان ضمن بیان این مطلب که " سایه هیولا " را برای گروه سنی نوجوان نوشته‌ام، اظهار داشت: این رمان را به کانون پرورش‌فکری کودکان و نوجوانان تحویل داده‌ام و قرار است توسط این مرکز به انتشار برسد. همچنین نسخه‌ای از این رمان را به سازمان حفاظت از محیط زیست سپرده‌ام و مذاکراتی در رابطه با تبدیل شدن این داستان به فیلم سینمایی با حمایت این سازمان صورت گرفته.

وی در مورد سایر فعالیت‌ها و آثار خود توضیح داد: یک فیلم‌نامه راجع به " فارابی " که آن را از روی یک رمان تاریخی که پیشتر نوشته‌بودم و توسط نشر مدرسه چاپ شده بود، تهیه کردم، به بنیاد سینمایی فارابی سپرده بودم اما گویا به دلیل پرخرج بودن با ساخت آن موافقت نشده. بنابراین تصمیم گرفتم آن را به نشر علمی‌وفرهنگی بسپارم تا آن را منتشر کند.

این نویسنده خاطرنشان کرد: این فیلم‌نامه " پسر سیحون " نام دارد و از دوران کودکی فارابی آغاز شده و بعد مهاجرت او به بغداد، شام و دمشق را شامل می‌شود.

وی در رابطه با بخش دیگری از آثار خود افزود: " دفترچه مشکل‌گشا " به صورت انیمیشنی ساخته شده که مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد. از مجموعه نمایشنامه‌های " نقل‌نامه " که برای نوجوانان و برپایه نقالی می‌نویسم، جلد سوم با نام " سیاوش " منتشر شده است.

جهانگیریان ضمن بیان این مطلب که احساس می‌کردم از طریق اجرای این نمایشنامه‌ها در مدارس، می‌شود کودکان و نوجوانان را با متون و داستان‌های کهن آشنا کرد، ادامه داد: روند نگارش و انتشار این مجموعه ادامه داد. همچنین مجموعه نمایشنامه‌ی " های و هوی " ۴ سال است در اختیار سوره مهر گذاشته شده اما هنوز منتشر نشده است که از جمله‌ی کارهای قدیمی من است.

عباس جهانگیریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر