کد خبر: 156719 A

با حضور تعدادی از دوستان و خانواده وی؛

پیکر ساسان تبسمی مترجم و نویسنده صبح امروز جمعه ۱۵ اسفند از مقابل خانه هنرمندان و با حضور دوستان و خانواده وی صبح امروز تشییع شد.

ایلنا: پیکر ساسان تبسمی صبح امروز جمعه ۱۵ اسفند از مقابل خانه هنرمندان و با حضور دوستان و خانواده وی صبح امروز تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این مراسم اسدالله امرایی نویسنده ومترجم و از دوستان تبسمی درباره ویژگی‌های شخصیتی وی صحبت کرد و افزود:: نگاه تبسمی به مرگ عین زندگی بود و وقتی بحثی در این‌باره می‌شد، می‌گفت چند روزی در این دنیا هستیم و بعد دیگر نیستیم. او همچنین مترجم بسیار دقیقی بود و کارهایی که انتخاب می‌کرد، عمدتا کارهایی بود که به آن‌ها علاقه داشت.

وی ادامه داد: مرگ برای همه ما رخ می‌دهد دیر یا زود. این مهم نیست مهم تأثیری است که ما در زندگی خودمان و دیگران و جامعه می‌گذاریم. تبسمی عاشق طبیعت و حیوانات بود و در فضایی هم مُرد که دوست داشت و من امیدوارم که روحش در آرامش باشد و البته آثار او همیشه خوانده خواهد شد.

امرایی افزود: هنرمند دوست جامعه است و وظیفه جامعه هم این است که او را بزرگ بدارد. کاش جامعه برای بزرگداشت هنرمندش نهالی بکارد. نهالی که جامعه برای هنرمند می‌کارد، می‌تواند بنای یک کتابخانه باشد

در این مراسم شیوا مقانلو و سعید طباطبایی نیز درباره تبسمی سخن گفتندو بعد پیکر وی به قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع شد.

پیکر ساسان تبسمی تشییع شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر