کد خبر: 156826 A

دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی در رشته‌های نقد علوم انسانی متداول، فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی، پیوندهای بین رشته ای علوم طبیعی و علوم انسانی با رویکرد اسلامی و نظریه پردازی و نوآوری با رویکرد اسلامی برگزار می‌شود.

ایلنا: دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی در آبان ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ در فراخوان این کنگره آمده است: با اتکال به عنایت الهی و شکر نعمت توفیق در برگزاری موفق نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، با استفاده از تجارب به دست آمده و مشارکت مراکز معتبر علمی حوزوی و دانشگاهی، دومین کنگره بین المللی همراه با اعطاء جایزه جهانی ویژه نوآوری و نظریه پردازی در قلمرو علوم انسانی اسلامی ۲۷ آبان ماه سال ۱۳۹۳(مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما) در محورهای اساسی زیر برگزار خواهد شد:
۱. نقد علوم انسانی متداول
۲. فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی
۳. پیوندهای بین رشته ای علوم طبیعی و علوم انسانی با رویکرد اسلامی
۴. نظریه پردازی و نوآوری با رویکرد اسلامی در قلمرو رشته های:
۱.۴) فقه و حقوق
۲.۴) علوم سیاسی
۳.۴) جامعه شناسی و ارتباطات
۴.۴) اقتصاد
۵.۴) تعلیم و تربیت
۶.۴) روانشناسی
۷.۴) مدیریت
۸.۴) هنر و معماری
۵. مدیریت تحول

ده کمیسیون تخصصی با عناوین محورهای فوق در ده مرکز علمی برجسته کشور تشکیل خواهد شد. به علاوه از این پس در هر کنگره از بین کمیسیون های ده گانه یک کمیسیون ویژه انتخاب خواهد شد، که مسئولیت آن سرمایه گذاری ویژه علمی در موضوع آن خواهد بود. در دومین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی کمیسیون تخصصی علوم سیاسی به عنوان کمیسیون ویژه انتخاب شده است.

کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر