کد خبر: 162125 A

در نمایشگاه کتاب به روی همه باز است؛

در نمایشگاه کتاب به روی همه باز است و ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم کسی را محدود کنیم / اگر از مسوولین پیشنین کسی درخواست ملاقات با مسوولین نمایشگاه را بدهد؛ رد نخواهیم کرد و از ایشان پذیرایی هم می‌کنیم.

مدیر کمیته تشریفات نمایشگاه کتاب گفت: نمایشگاه کتاب امسال شاهد حضور افراد و شخصیت‌های مهمی خواهد بود. ما درحال آماده سازی لیستی از این افراد هستیم که در روزهای آینده قطعی خواهد شد. سعی ما بر این است که این لیست هدفمند تنظیم شود و از اشخاصی دعوت شود که در حوزه‌ی فرهنگی به طور عام فعالیت دارند و تاثیرگذار هستند.

امین متولیان به خبرنگار ایلنا گفت: در زمان حضور این افراد جلسات متعدد کاری تشکیل خواهد شد و مباحثمهم فرهنگی مطرح می‌شود. چیزی که اهیمت دارد این است که ما اصرار داریم از اشخاصی دعوت شود که حضورشان برای فرهنگ کشور دستاوردهای مهمی داشته باشد به عبارتی به نتیجه‌ی کاری منجر شود.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا از مسوولین پیشین دولتی هم دعوت می‌شود؟» گفت: اگر حضور این افراد به مسائل فرهنگی امروز جامعه کمک کننده باشد؛ حتما دعوت خواهند شد. هنوز لیست ما نهایی نشده است اما بیشتر از همه برای نمایشگاه کتاب امسال ما از حضور اهالی قلم و فرهیختگان استقبال می کنیم و کمیته‌ی تشریفات از همه‌ی این بزرگان و همچنین چهره‌های سرشناس که می‌توانند بر فرهنگ کشور و فرهنگ کتاب‌خوانی تاثیر داشته‌باشند؛ استقبال می‌کند و حتی اگر از آنها دعوت نشده باشد؛ از آنها پذیرایی خواهد شد.

متولیان در ادامه درمورد محدودیت برای حضور برخی افراد و چهره‌های سیاسی که قبلا دارای سمتی بوده‌اند؛ گفت: همه‌ی مردم ایران می‌توانند در نمایشگاه کتاب حاضر شوند و از غرفه‌ها دیدن نمایند. ما هیچگاه هیچ کس را از این حضور، خدای‌نکرده منع نخواهیم ‌کرد. ضمن اینکه اگر این افراد قصد دیدار با مسوولین نمایشگاه را داشته باشند؛ ما پذیرای ایشان خواهیم بود.

متولیان در پاسخ به این سوال که «آیا این پذیرا بودن شامل حال کسی مثل محمد خاتمی هم خواهد شد؟» گفت: فرقی نمی‌کند. در نمایشگاه کتاب به روی همه باز است و ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم کسی را محدود کنیم. بازهم تاکید می‌کنم ما محدودیتی برای اشخاص نداریم و اگر از مسوولین پیشنین کسی درخواست ملاقات با مسوولین نمایشگاه را داشته باشد؛ رد نخواهیم کرد و حتی از ایشان پذیرایی هم می‌کنیم، اما خیلی‌ها دوست دارند بیایند کتاب‌ها را ببینند و احتمالا خرید هم بکنند و بروند.

نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر