کد خبر: 162688 A

بخش ویژهٔ جایزهٔ کتاب سال شعر «خبرنگاران» که از دورهٔ چهارم اینجایزه به آن اضافه شد، مختص شاعران فارسی‌زبان سراسر دنیاست که تاکنون در ایران مجموعهٔ شعر منتشر نکرده‌اند اما به اندازهٔ یک کتاب، شعر دارند.

دبیرخانهٔ جایزهٔ کتاب سال شعر «خبرنگاران»، اسامی داوران بخش ویژهٔ هشتمین دورهٔ اینجایزه را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا در این دوره از جایزه که هر ساله داوران آن‌را گروهی از اهالی ادبیات فعال در حوزهٔ رسانه تشکیل می‌دهند، علیرضا بهرامی، ساره دستاران و محمدحسین مدل به داوری آثار بخش ویژه می‌پردازند.

بخش ویژهٔ جایزهٔ کتاب سال شعر «خبرنگاران» که از دورهٔ چهارم این جایزه به آن اضافه شد، مختص شاعران فارسی‌زبان سراسر دنیاست که تاکنون در ایران مجموعهٔ شعر منتشر نکرده‌اند اما به اندازهٔ یک کتاب، شعر دارند.

در چهار دورهٔ گذشته، مصطفی غضنفری، رضا مرتضوی، داوود خان‌احمدی و ابراهیم عادل، برگزیدگان نخست این بخش از جایزه – علاوه بر شاعران تقدیری هر دوره در بخش ویژه – بوده‌اند.

داوران بخش کتاب سال هشتمین دوره جایزه پیش‌تر به این ترتیب معرفی شده بودند: اسدالله امرایی، علیرضا بهرامی، محمود معتقدی(داور افتخاری)، یاسین نمکچیان و محمد ولی‌زاده.

هشتمین دوره این جایزه، برای ممکن شدن رونمایی از چند کتاب برگزیدگان دوره‌های چهارم تا هفتم، استثنائا به‌جای روزهای پایانی اسفندماه(۹۲)، اردیبهشت‌ماه(۹۳) برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

زنده‌یاد غلامرضا بروسان، علیرضا طبایی، الیاس علوی، حافظ موسوی، رؤیا زرین، نرگس بره‌مند و بکتاش آبتین، برگزیدگان دوره‌های اول تا هفتم اینجایزه را در بخش کتاب سال تشکیل می‌دهند که در دوره‌های مختلف، با تجلیل از چهره‌هایی چون سیمین بهبهانی، مفتون امینی، محمدعلی سپانلو، احمدرضا احمدی، جواد مجابی و عمران صلاحی همراه بوده است.

داوران بخش ویژه جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» معرفی شدند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر