کد خبر: 162729 A

ترانه‌سرای این روزها پر کار بازار موسیقی کشور، کتاب ترانه‌ها و مجموعه غزل‌های خود را روانه بازار می‌کند.

«حسین صفا» دو مجموعه ترانه و غزل‌اش را توسط نشر «شانی» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران عرضه خواهد کرد.

به گزارش ایلنا؛ این هنرمند در این باره گفت: کتاب غزل‌های من «وصیت و صبحانه» نام دارد که با غزل‌هایی عاشقانه منتشر می‌شود و برخی کارهای جدید در این قالب انجام داده‌ام که باید خوانده شود و قضاوت شود. ضمن اینکه همانطور که اعتقاد دارم که ترانه‌های من مهر و امضای خودم را دارند، غزل‌های من هم به نظر خودم شبیه هیچکس نیست و مهر و امضای خودم را دارا هستند. با چیزهایی که بین بچه‌های این دوره رایج است کمی فرق دارند.

وی درباره کتاب ترانه‌های خود نیز گفت: «من کم تحمل‌ام» هم مجموعه ترانه‌های من است که با بیش از هشتاد ترانه که از سالهای ۸۲ تا ۹۲ منتشر شده‌اند دیگر کتاب من است. هر چند اعتقاد دارم که این ترانه‌ها سوای ترانه بودن شان و اینکه با صدای دوستان به صورت قطعه منتشر شده‌اند، ماهیت مکتوب نیز دارند و جهان جدیدی را در کتاب و به صورت مکتوب برای خود دارند.

این ترانه سرای سرشناس آثار برخی از چهره‌های پاپ درباره سانسورهای صورت گرفته روی اثارش نیز توضیح داد: چند ترانه که ماهیت عاشقانه داشتند مثل قطعاتی چون «گلخونه» و «جذاب» که با سینا حجازی کار کرده بودیم، متاسفانه سانسور شد و چند اثر اجتماعی نیز مثل «آذربایجان» و… حذف شدند. ولی در کل سانسور به شدت گذشته نبود و توانستیم مجوز عمده آثار را بگیریم و رضایت بخش تر بود. مثلا در کتاب قبلی من «کنار پله تاریک» چند شعر کلا حذف و سانسور شد و کتاب خیلی ناقص شد. ولی در اثرهای جدید فکر می‌کنم مجموعه ای کامل را روانه بازار خواهم کرد.

صفا از همکاری‌های جدید خود با خواننده‌های سرشناس ازجمله «محسن چاوشی»، «فریدون آسرایی»، «سینا حجازی»، «ایمان قیاسی» و… در آینده ای نه چندان دور خبر داد که این آثار به زودی روانه بازار موسیقی کشور می‌شوند.

وی در پایان گفت: مجموعه‌ای از اشعار سپید را در حال آماده کردن هستم که وجه جدی‌تر از شاعری من را قرار است نشان دهد. اسم این مجموعه «تقریبا فراموشت کرده‌ام» است و تابستون یا پائیز منتشر خواهد شد.

حسن صفا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر