کد خبر: 164064 A

علی ربیعی در همایش روز بسیج کارگری و تجلیل از ۱۴ هزار شهید کارگری؛ از کتاب این دست‌های بوسیدنی رونمایی کرد.

علی ربیعی(وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در همایش روز بسیج کارگری و تجلیل از ۱۴ هزار شهید کارگری؛ از کتاب این دست‌های بوسیدنی که ازجمله آثار حوزه دفاع مقدس است؛ رونمایی کرد.

به گزارش ایلنا؛ در مراسم رونمایی از کتاب این دست‌های بوسیدنی علاوه بر ربیعی، حجت‌الاسلام ابوترابی(نائب رئیس مجلس شورای اسلامی) و چند نفر از مسئولان شرکت کننده در این همایش انجام شد.

در مقدمه این کتاب آمده است: اینکه بتوان یک فرهنگ را سینه به سینه و نسل به نسل انتقال داد، یکی از آرمان‌های ملت‌ها و برنامه‌های دولت‌ها به شمار می‌آید و این مهم برآورده نمی‌گردد مگر با ابزارهای فرهنگ بویژه کار و هنر آمیخته شود. آنچه سبب شد اثر حاضر مدون و تولید گردد نیاز به ترویج فرهنگی است که احساس می‌شود حیات و ممات یک جامعه وابسته به آن باشد، و آن اولا ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی برای حیات بهتر جامعه و دیگری وقع نهادن به کار و تلاش و تولید و پرهیز از تنبلی و ولنگاری و بیکاری است که در دین مبین اسلام هر دو مقوله فوق، مورد توجه قرار گرفته است. به عنوان نمونه حضرت امیر(ع) ضمن تجلیل از کارگران اهل علم و صاحب فن می‌فرماید: خداوند انسان صنعتگر متعهد و درستکار را دوست می‌دارد.

همایش روز بسیج کارگری و تجلیل از 14 هزار شهید کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر