کد خبر: 175171 A

نشست پژوهشی هنر و ادبیات عاشورایی از دو بخش سخنرانی پژوهشی و پرسش و پاسخ تشکیل شده است.

نخستین نشست پژوهشی هنر و ادبیات عاشورا با عنوان " قلمروهای ناکاویده در ادبیات عاشورا " شنبه ۲۴ خرداد ماه با حضور جمعی از پیشکسوتان شعر و ادبیات آیینی و انقلاب در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ امیر مرزبان کارشناس دفتر ادبیات و هنر عاشورایی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری درباره برگزاری نخستین نشست پژوهشی " قلمروهای ناکاویده در ادبیات عاشورا " گفت: در سرفصل های دفتر ادبیات و هنر عاشورایی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری؛ سه سر فصل آموزشی، پژوهشی و حمایتی درنظر گرفته شده است.

وی گفت: این نشست درواقع به نوعی آغاز به کار رسمی دفتر ادبیات و هنرعاشورایی حوزه هنری است که با حضور پیشکسوتان ادبیات آیینی و انقلابی همچون محسن مومنی شریف، سعید بیابانکی، علیرضا قزوه، حجت الاسلام والمسلمین شیخ رضا جعفری و چهره‌های مطرح شعر آیینی آغاز به کار می‌کند.

این هنرمند تصریح کرد: نشست پژوهشی هنر و ادبیات عاشورایی از دو بخش سخنرانی پژوهشی و پرسش و پاسخ تشکیل شده است، خسرو آقا یاری و محمدرضا سنگری در حوزه " قلمروهای ناکاویده در ادبیات عاشورا " سخنرانان این مراسم هستند.

مرزبان با اشاره به این که برخی از عرصه‌های عاشورایی همانند شعر و تعزیه عاشورایی، نسبت به سایر حوزه‌های هنرعاشورایی، پررنگتر بوده ادامه داد: متاسفانه هنرمندان ما در بسیاری از حوزه های هنر همانند: داستان عاشورا، ادبیات کودک و نوجوان عاشورا کمتر کار کرده‌اند و آثار غنی و پرمحتوایی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: به همین دلیل در این نشست ها از هنرمندان حوزه ادبیات می خواهیم با توجه به امکانات موجود به مدد ادبیات بشتابند و به سایر ژانرهای ادبی همچون داستان مینی مال، شعر سپید و نیمایی و گزارش های عاشورایی و… توجه بیشتری داشته باشند و آثار غنی را تولید کنند.

این برنامه با حضور پیشکسوتان ادبیات آیینی و انقلاب، مجمع شاعران اهل بیت(ع) و پژوهشگران و شاعران آیینی از ساعت ۱۷ در تالار مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه - نرسیده به پل حافظ - حوزه هنری برگزار می‌شود.

نشست قلمروهای ناکاویده در ادبیات عاشورا برگزار می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر