کد خبر: 178199 A

برنامه «با هم بخوانیم» فرهنگسرای فردوس به مطالعه گروهی و خوانش داستان «خرچنگ‌ها» از مجموعه داستان «گربه‌های آدمخوار» نوشته هاروکی موراکامی اختصاص دارد.

برنامه «با هم بخوانیم» یکم تیرماه فرهنگسرای فردوس، به مطالعه گروهی و خوانش داستان «خرچنگ‌ها» از مجموعه داستان «گربه‌های آدمخوار» نوشته هاروکی موراکامی اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا؛ در ابتدای نشست با هم بخوانیم کتابخانه فردوس داستان «خرچنگ‌ها» به صورت گروهی خوانده می‌شود و در ادامه «جعفر توزنده‌جانی» نویسنده و منتقد ادبی که به عنوان کارشناس در این برنامه حضور دارد، به معرفی اثر می‌پردازد.

«گربه‌های آدم‌خوار» داستان کوتاهی است که در سال ۱۹۹۱ به قلم موراکامی به چاپ رسید و در سال ۲۰۰۰ نیز به انگلیسی برگردانده شد.

خرچنگ‌ها داستان زن و مردی که با هم به سفر می‌روند و در این سفر رستورانی را یافته که در آن از خرچنگ غذاهای لذیذ و متنوعی درست می‌کنند و…

موراکامی در این اثر آزادانه در بین عناصر داستانی حرکت می‌کند. در این کتاب همانند سایر آثار این نویسنده ژاپنی، «گربه‌ها» نقش ویژه‌ای دارند. آن‌ها سخن می‌گویند و باعثاتفاقات عجیبی می‌شوند.

این نویسنده ژاپنی در این اثر بیش از دیگر آثارش از عناصر خیال استفاده کرده، وی در «گربه‌های آدم‌خوار» نامی برای شخصیت‌های کتابش انتخاب نکرده و این‌گونه بر رازآلود بودن اثرش افزوده است.

از این نویسنده‌ ژاپنی، تا به امروز‌ ۱۱ رمان بلند همچون «پس از تاریکی»، «جنوب مرز، غروب خورشید» و «جنگل نروژی» و ده‌ها داستان کوتاه به انتشار رسیده که این آثار در کشور‌های مختلف جهان مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند یکشنبه یکم تیرماه ساعت ۱۷ به فرهنگ سرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۰۸۱۰۴۳ تماس بگیرند.

«گربه های آدمخوار» موراکامی مهمان با هم بخوانیم فرهنگسرای فردوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر