کد خبر: 195807 A

با حکم محمودرضا برازش؛ رئیس بخش مسابقات تخصصی آثار چاپی جشنواره صنعت چاپ منصوب شد / صنعت چاپ روزهای بحرانی را سپری کرده و منتظر است با حمایت‌های دولت آینده‌ای روشن را رقم بزند.

محمدحسین رحیمی یگانه به عنوان رئیس بخش مسابقات تخصصی آثار چاپی چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ منصوب شد.

به گزارش ایلنا؛ در متن این حکم آمده است:

جناب آقای محمدحسین رحیمی یگانه

نظر به تجربه و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان رئیس بخش مسابقات تخصصی آثار چاپی منصوب می‌شوید.

امید است با عنایات حق تعالی و بهره‌مندی از توانایی در راه تحقق اهداف جشنواره ملی صنعت چاپ کشور، موفق و موید باشید.

محمودرضا برازش؛ مدیرکل دفتر چاپ و رئیس چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ

صنعت چاپ در سکوی پرتاب قرار دارد

علیرضا سوری، کارشناس چاپ با اشاره به آینده روشن صنعت چاپ کشور گفت: صنعت چاپ روزهای بحرانی را سپری کرده و منتظر است تا با حمایت های دولت تدبیر و امید آینده ای روشن را رقم بزند، صنعت چاپ در حال حاضر در سکوی پرتاب قرار دارد.

سوری با اشاره به بخش‌های مختلف صنعت چاپ اظهار کرد: بسته‌بندی یکی از بخش‌های مهم صنعت چاپ است اما متاسفانه درحال حاضر تمام تمرکز مسوولان روی نشر است، باید به این نکته توجه داشته باشیم که صنعت چاپ در نشر خلاصه نمی‌شود.

این مدرس دانشگاه در توضیح نقش شهرستان‌ها در پویای صنعت چاپ گفت: توجه به شهرستان‌ها می‌تواند پویایی صنعت چاپ را در پی داشته باشد. ما می‌توانیم برگزاری جشنواره صنعت چاپ را به استان‌های دیگر نیز پیشنهاد دهیم و تمام هزینه برگزاری را به عهده استان برگزارکننده بگذاریم تا با این روش هزینه‌های ارشاد کم شود.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم که کیفیت بهتر از کمیت است زیرا با مشاهده آمار برخی استان‌ها متوجه می‌شویم که این استان‌ها تعداد زیادی چاپخانه دارند اما تعداد کمی از آنها دارای امکانات قابل قبولی هستند، در واقع یک چاپخانه کامل از چندین چاپخانه ناقص بهتر است.

سوری با اشاره به مسابقات آثار چاپی اظهار کرد: چاپخانه‌هایی هستند که هر ساله در مسابقات آثار چاپی مقام نخست را کسب می‌کنند. با نگاهی به این چاپخانه‌ها متوجه می‌شویم که این حق آنهاست که همیشه مقام بیاورند زیرا این واحدهای چاپی مجموعه‌ای ایجاد کرده‌اند که در آن تکنولوژی در کنار دانش و تجربه قرار دارد.

وی در توضیح راهکارهای معرفی صنعت چاپ ایران به جهان گفت: برای موفقیت باید صنعت چاپ ایران را به دنیا معرفی کنیم. خوشبختانه بخش خصوصی در بسته‌بندی با تمام توان وارد شده است و خودش را از حمایت‌ها و کمک‌های دولت بی‌نیاز کرده است.

مدیر سایت بانک اطلاعات تخصصی صنعت چاپ در بخش پایانی صحبت هایش افزود: وزارت ارشاد با تشکیل اتاق‌های فکر می‌تواند مانند نقشه گنج عمل کند و راه موفقیت را به واحدهای صنفی نشان دهد.

جشنواره صنعت چاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر