کد خبر: 195876 A

مخاطب این مسابقات جوانان ۱۶ تا ۲۹ سال و هدف آنرا آشنایی هرچه بیشتر مردم و بویژه جوانان با واقعیت فلسطین و دلایل حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم آن است.

قائم مقام شورای سیاستگذاری حمایت از فلسطین شهرداری تهران اعلام کرد: دومین همایش ادبی فلسطین «کربلای امروز» پس از دو سال با پرداختن به موضوع غزه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ سید عبدالله حسینی مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در تشریح وضعیت و شرایط فعلی غزه گفت: با اطلاعاتی که ما به طور مستقیم از غزه داریم مطلعیم که علی‌رغم برقراری آتش بس موقت اوضاع در آنجا بسیار وخیم است و بدلیل مسدود بودن کلیه راه‌های کمک رسانی و نبود امکانات داخلی یک فاجعه انسانی در حال رخ دادن است.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد کشورهای مدعی حقوق بشر و حتی کشور مصر در عدم حمایت از مردم فلسطین اظهار داشت که رژیم غاصب اسرائیل نگران افکار عمومی مردم جهان است و حتی از قلم و کاغذ اصحاب رسانه و هنرمندان هم میترسد تا مبادا واقعیت آنچه در فلسطین و بویژه غزه رخ می‌دهد را منعکس کنند.

حسینی در ادامه افزود: بر همین اساس و در موازات تلاش برای کمک به مردم غزه ما طی روزهای آتی دومین همایش ادبی فلسطین کربلای امروز را با عنوان «غزه در خون» با حضور شعرای مطرح کشور در تالار ایوان شمس برگزار خواهیم کرد.

قائم مقام شورای سیاستگذاری حمایت از فلسطین شهرداری تهران در ادامه خبر از برگزاری مسابقه بزرگ سخنرانی کوتاه با موضوع فلسطین و مقاومت اسلامی به عنوان دومین فعالیت طی هفته‌ها و ماه‌های آینده خبر داد و گفت: مخاطب این مسابقات جوانان ۱۶ تا ۲۹ سال بوده و هدف آنرا آشنایی هرچه بیشتر مردم و بویژه جوانان با واقعیت فلسطین و دلایل حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم آن اعلام کرد.

وی حضور را برای عموم آزاد دانست و تصریح کرد: حتی سخنرانی‌هایی که در یک جمع خانوادگی در فضای خانه هم انجام شده باشد امکان حضور در این مسایقه را دارند.

حسینی افزود: علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شرکت و میزان جوایز این مسابقه به سایت www. psotm. ir مراجعه نمایند.

همایش ادبی «غزه در خون» و مسابقه «سخنران جوان سال»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر