کد خبر: 107953 A

حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی:

استاندار جدید البرز حرکت بر مدار اعتدال گرایی را معیار چینش های خود در مدیریت استان قرار دهد.

ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج تأکید کرد: استاندار جدید البرز حرکت بر مدار اعتدال گرایی را معیار چینش‌های خود در مدیریت استان قرار دهد.

به گزارش ایلنا در کرج، حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی در آیین معارفه استاندار جدید البرز که در سالن شهیدان‌نژاد فلاح برگزار شد، انتصاب‌ها را جز بار مسئولیتی خطیر ندانست و اظهار داشت: انتصاب در وزارت کشور، استانداری، ریاست جمهوری و… غیر از نهادن مسئولیت‌ها بر دوش ما نیست، با هر انتصاب یک سری وظایف و مسئولیت‌ها به دوش انسان نهاده می‌شود، این فرصت یک غنیمت نیست، بلکه تعهد و مسئولیت است، پاسخگویی به همه خون‌هایی است که ریخته شده و حتی یک قطره‌اش هم بر کل کائنات تأثیرگذار است.

وی در ادامه افزود: استانداری مسئولیت بزرگی است، در یک گوشه از مملکت نماینده تام الاختیار دولت به فردی داده شده و در پی آن نیز مسئولیت‌های عمده‌ای بر دوش او نهاده می‌شود که باید به نحو احسن آن را به سرانجام برساند.

امام جمعه کرج همچنین خطاب به استاندار جدید البرز به تجربیات گذشته احزاب اشاره کرد و گفت: ما در مملکت از جریانات افراطی ضربه‌ها خورده‌ایم.

حجت الاسلام کازرونی از انتخاب شایسته وزیر کشور نیز قدردانی کرد و این گزینه را در راستای تحقق شعار دولت یازدهم «اعتدال و میانه روی» دانست.

نماینده ولی فقیه در کرج به استاندار جدید البرز نیز توصیه داشت تا از نمایندگان استان در چینش‌ها استفاده کرده و بر مدار اعتدال حرکت کند.

وی افزود: این شهر نخبگان صالح و خوب بیشماری دارد و شاید نیازی به اعزام نیرو از خارج استان هم نباشد؛ انسانهای اهل خدمت بیشماری هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کازرونی حرکت بر مدار این مشی را رمز ماندگار ی برشمرد.

وی تقدیم ۶ هزار شهید گلگون کفن را گواه بر این ادعا در پایبندی مردم به ولایت دانست و تصریح کرد: مردم آنقدر که به ولایت وابسته‌اند به دولت‌ها وابسته نیستند و اگر اغماضی ببینند قطعاً کوتاه نخواهند آمد.

امام جمعه کرج در ادامه بیانات خود از یک سال خدمت، تواضع، دیانت صداقت، فروتنی و تلاش عربیان استاندار پیشین استان البرز در بد‌ترین شرایط اقتصادی کشور قدردانی ویژه‌ای داشت.

وی عنوان کرد: ایشان مظلومانه آمد و امروز هم مظلومانه می‌رود و این آمدن و رفتن‌ها چیزی از صداقت، پاکی، دیانت و خصلت‌های وجودی دکتر عربیان کم نمی‌کند.

نماینده ولی ففیه در کرج به «سید طاهر طاهری» نیز خیرمقدم گفت و انتخاب ایشان از سوی وزیر کشور و دولت را بهترین گزینه برای این استان دانست و از وزیر کشور برای انتخاب شایسته استاندار البرز قداردانی کرد.

امام جمعه کرج هچنین در ادامه وفاق حاکم بر علما و نمایندگان مردم این استان در مجلس را مثال زدنی قلمداد کرد و گفت: گاهی در این شهر اختلاف‌ها در تب ۴۱ درجه بوده است و همه چیز را می‌سوزاند اما با کمک علما و نمایندگان فداکار شهر تمامی موانع از سر راه برداشته شده و امروز هر کدام بر دیگری اقتدا می‌کنند، این ثمره وحدت است که با حرکت در مشی اعتدال جامعیت پیدا خواهد کرد.

این مسئول چهار معیار را نیز لازمه کار هر مسئول دانسته و تأکید کرد: آنچه از مسئولیت‌ها به دوش می‌گیریم باید به آن وفادار باشیم، با مردم صادقانه سخن بگوییم و هیچ‌گاه دروغ نگوییم چرا که دروغ پله‌ای برای ترقی در هیچ جایی نیست.

وی یادآور شد: این ششمین بار است که برای سکان داری استان این شهر پشت تربیون می‌آیم، چقدر زود می‌گذرد، امروز نیز به سرعت می‌گذرد و چقدر سوار و پیاده شدن از قدرت قشنگ است، خدا کند در قیامت هم سواره‌ها همچنان سواره باشند.

امام جمعه کرج در پایان آرزو کرد این انتصاب منشاء خیر و برکت برای استان البرز باشد.

استان البرز امام جمعه دولت ریاست جمهوری شرایط اقتصادی معارفه نخبگان نماینده ولی فقیه وزارت کشور وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر