کد خبر: 107994 A

امیرحسین طاهری عنوان داشت:

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: انجمن عکاسان بسیج هنرمندان با همکاری و همراهی هنرمندان عکاس و سازمانهای فرهنگی هنری، دومین دوسالانه سراسری عکس بسیج ویژه استان تهران به میزبانی کانون بسیج هنرمندان شهرستان پیشوا برگزار می نماید.

امیرحسین طاهری اظهار داشت: این جشنواره در دو موضوع زندگی ایرانی اسلامی و نیز فعالیت‌‌های فردی و اجتماعی بسیج و بسیجیان برگزار می‌شود که زمان برگزاری بخش استانی آن در آبان ماه و بخش کشوری آن در دی ماه سال جاری است.

به گزارش ایلنا، وی گفت: با توجه به پیشرو بودن شهرستان پیشوا در کلیه عرصه های فرهنگی و دینی دومین دوسالانه عکس بسیج ویژه استان تهران به میزبانی کانون بسیج هنرمندان شهرستان پیشوا برگزار می شود و امید است در این زمینه بتوانیم نقش و جایگاه فرهنگی و هنری پیشوا را در کشور مشخص کنیم.

طاهری با اشاره به اهداف این دوسالانه بیان داشت: ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری، تلاش برای معرفی ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی، ارتقاء ارتباط میان هنرمندان عکاس در سراسر کشور، تلاش برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، استعدادیابی از میان جوانان و حفظ انسجام هنرمندان عکاس بسیجی از اهداف اساسی این دوسالانه است.

در این رخصوص علیرضا عزیزی مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان پیشوا با اشاره به مضامین این جشنواره بیان داشت: در موضوع فعالیت های فردی و اجتماعی بسیج و بسیجیان آثاری با فعالیت های اجتماعی، خدمت رسانی، اردوهای سازندگی، تولید هدفمند، سازندگی معنوی، تعلیم و تربیت، ایثار و مقاومت و در موضوع زندگی ایرانی اسلامی عکس هایی با مضامین آیین عبادی، جشن‌ها، عزاداری‌ها، آداب و رسوم، اقوام و حماسه، اقوام و تولید، بازی¬های محلی و … مورد بررسی قرار می گیرند.

وی سقف آثار قابل پذیرش برای نمایشگاه های استانی در هر موضوع را ۲۰ اثر عنوان نمود و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهرماه و انتخاب و داوری آثار استانی ۲۰ مهرماه سالجاری است.

مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان پیشوا با بیان اینکه شرکت تمامی عکاسان در این دوسالانه آزاد است گفت: ثبت نام و شرکت در این سالانه فقط به صورت اینترنتی بوده و شرکت کنندگان می تواننند با مراجعه به سایت انجمن عکاسان بسیج هنرمندان به نشانی www. torfehhonar. ir ثبت نام کرده و نظرات خود را با پست الکترونیکی aks @ torfehhonar. ir در میان بگذارند.

گفتنی است علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت انجمن عکاسان بسیج هنرمندان از کلیه شرایط، امتیازات و جوایز این جشنواره مطلع شوند.

آداب و رسوم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان تهران انقلاب اسلامی بسیج خدمت رسانی خلاقیت دی ماه فرهنگی و هنری فرهنگی هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر