کد خبر: 108058 A

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان خبرداد:

در طول تابستان که دانش آموزان به مدت سه ماه تعطیل اند، فعالیت های مدارس همچنان ادامه دارد؛ مدیران و معاونین مدرسه با ثبت نام دانش آموزان جدید و انجام کارهای مربوط به انتقال دانش آموزان سال گذشته به پایه های بالاتر، کار خود را ادامه می دهند.

با پایان روزهای تابستان و فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش ناحیه۲ بهارستان از هرلحاظ آماده حضور بانشاط دانش آموزان بود.

در طول تابستان که دانش آموزان به مدت سه ماه تعطیل اند، فعالیت های مدارس همچنان ادامه دارد؛ مدیران و معاونین مدرسه با ثبت نام دانش آموزان جدید و انجام کارهای مربوط به انتقال دانش آموزان سال گذشته به پایه های بالاتر، کار خود را ادامه می دهند.

شاید بتوان گفت که اوج این فعالیت ها در شهریور هر سال است. آماده سازی محیط فیزیکی مدرسه، زیباسازی دیوارها، توسعه امکانات و در یک کلام آماده نمودن مدرسه برای حضور بانشاط دانش آموزان، جزء کارهایی است که مدیریت یک مدرسه در طول تابستان انجام می دهد.

در این بین ادارات آموزش و پرورش هر منطقه، با جهت دهی به این فعالیت ها که تحت عنوان پروژه مهر اجرا می شود، به دقت مدارس را مورد ارزیابی قرار می دهند.

به گزارش ایلنا، عبداله نوحی از آمادگی تمام مدارس منطقه برای حضور بانشاط دانش آموزان در اول مهر خبر داد و گفت: در ارزیابی هایی که بعمل آمده است، مدارس بخش بوستان اقدامات خوبی در راستای پروژه مهر انجام داد و همه منتظر آغاز سال تحصیلی ۹۳-۹۲ بودند.

وی افزود: حتی برخی از مدیران و معاونین تا دیروقت در مدارس بودند تا همه چیز برای اول مهر مهیّا باشد.

نوحی با بیان اینکه تغییراتی در ساختار نظام آموزشی صورت گرفته است، اظهار داشت: دانش آموزان پایه ششم سال گذشته، در سال تحصیلی جدید، وارد پایه هفتم یا همان اول متوسطه شدند.

وی اضافه کرد: تمامی مدارس دوره اول متوسطه(راهنمایی سابق) روز ۳۱ شهریور با اجرای مراسم جشن جوانه ها، به استقبال دانش آموزان پایه هفتم رفتند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه۲ بهارستان همچنین به برگزاری ۳ مراسم جشن در روزهای ۳۱ شهریور و اول مهر با حضور مسئولین اداره کل متبوع و مدعوین اشاره کرد وگفت: همزمان با تمامی مدارس ابتدایی، جشن شکوفه های اول ابتدایی در دبستان شهدای گمنام و بعثت خیرآباد، و جشن جوانه ها در مدرسه عصمت و هاجر ویژه دانش آموزان پایه هفتم برگزار شد.

گفتنی است، علاوه بر تمامی مدارس منطقه، مراسم نواختن زنگ بازگشایی مدارس، در مدرسه خیّرساز شهیدان تقی زاده در حصارک پایین که ساختمان آن از اول مهر به بهره برداری رسید، نیز این مراسم برگزار شد و زنگ آغاز بهار تعلیم و تربیت در ناحیه۲ بهارستان به دست مادر ارجمند شهیدان تقی زاده نواخته شد.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دانش آموزان مدرسه مدیر آموزش و پرورش پایه مدارس بهارستان بوستان بانشاط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر