کد خبر: 115367 A

مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین پیشوا با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین پیشوا با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حسینعلی شیبانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین پیشوا در این مراسم با گرامیداشت عید سعید غدیر خم اظهار داشت: عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان جهان و تجلی واقعی اسلام ناب در تمام عصار و دوران‌هاست.

تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی ملت ایران است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین - پیشوا با اشاره به نقش بسیج دانشجویی در رشد و اعتلای فرهنگی دانشگاه بیان داشت: امروز سرعت، دقت و تعامل با اساتید و دانشجویان از فاکتورهای مهم و اساسی موفقیت بسیج دانشجویی است.

وی یادآور شد: بسیج دانشجویی پایگاه انقلاب اسلامی است و تأسیس این نهاد مقدس از برکات انقلاب اسلامی است.

شیبانی ادامه داد: با توجه به تشدید جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران، یکی از وظایف مهم و اساسی بسیج دانشجویی داشتن برنامه و استراتژی در جهت مقابله با تهدیدات نرم استکبار است.

این مسئول دانشگاهی اضافه کرد: استکبار در جنگ سخت و هشت سال دفاع مقدس شکست سختی را از ملت ایران متحمل شد و امروز مشاهده می‌کنیم که جبهه مقاومت با پیروی از انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کند و در جنگ ۳۳ روزه، این اسرائیل است که پیشنهاد آتش‌بس را مطرح می‌کند و این نشان‌دهنده قدرت ایران در جنگ سخت و مسائل نظامی است.

وی عنوان داشت: حضور جوانان غیرتمند و مومن و بسیج آگاه و بیدار و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، رمز پیروزی ملت ایران در جنگ با استکبار بوده است.

پیام غدیر پیام تبعیت از ولایت است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در ادامه این مراسم با اشاره به تلاقی معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی با ایام دهه ولایت و گرامیداشت عید سعید غدیر خم را به فال نیک گرفت و برای مجموعه بسیج دانشجویی آرزوی موفقیت کرد.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی افزود: عید سعید غدیر خم گرامیداشت مهمترین اصل اسلام یعنی ولایت است و پیام غدیر نیز پیام تبعیت از ولایت است.

وی ادامه داد: سرلوحه کار بسیج تبعیت از ولایت است و به همین خاطر است که این نهاد مقدس توانسته است در زمینه‌های مختلف موفق باشد و همه ما باید از این دیدگاه بسیج الگو بگیریم.

امام جمعه موقت ورامین خاطرنشان کرد: در دنیایی که استکبار جهانی با تمام توان خود به جنگ با ملت ایران آمده است، باید ما هم به‌صورت فعالانه عمل کرده و از تمام ابزارهای موجود به‌طور کامل استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز به برکت خون مقدس شهدا و هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری پرچم عزت و اقتدار ایران در اقصی نقاط جهان برافراشته شده است به دلیل پیام غدیر است.

این مسئول بیان داشت: غدیر بر همه ما ثابت کرد که دین و سیاست هیچ‌گاه از هم جداشدنی نیستند و امام علی(ع) نیز در فقه اسلامی خود این مسئله را به وضوح به همه پیروان مکتب اسلام تعلیم داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین عنوان داشت: تا دیروز ملت ایران فقط در جبهه نظامی و جنگ سخت با دشمن می جنگید اما امروز در جنگ نرم نیز به مقابله با ابرقدرت‌های جهان مشغول است.

محمودی افزود: امروز به اسم امام، مهمترین ارزشهای امام راحل را زیر سئوال می‌برند و همه ما وظیفه داریم در این راه سخت و دشوار تمام توان خود را به کار گیریم و تلاش کنیم.

تربیت نیروی هم طراز انقلاب اسلامی رسالت اصلی بسیج دانشجویی

مجتبی باستان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در ادامه این برنامه ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، بسیج دانشجویی را بازوی فرهنگی دانشگاه خوانده و بر دفاع از ارزشها و مبانی اسلامی و بیداری در مقابله با جنگ نرم دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام تاکید کرد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در ارتباط با بسیج دانشجویی، خواستار ایجاد محیطی تعاملی برای تولید علم و دانش، و در کنار آن، دفاع از ارزش‌ها و مبانی اسلامی شده و خطاب به حاضران خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی وظیفه دارد تا با پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، ضمن تعامل با مسئولین دانشگاهی، با بهره‌گیری از رویکردهایی همچون قدرت جریان‌سازی، مطالبه‌گری، آرمان‌گرایی، استقلال از احزاب بیرونی، اخلاص و … فضایی بیدارکننده برای دانشجویان در مقابله با جنگ نرم ایجاد کرده و محیطی مطلوب برای تولید علم و دانش و در کنار آن، دفاع از ارزش‌ها و مبانی اسلامی مهیا کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران، تحقق اهدافی همچون شناسایی و جذب حداکثری دانشجویان مستعد و مکتبی در راستای تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی؛ تربیت نیروهای متعهد و طراز انقلاب اسلامی در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی، مدیریتی و پرورش نخبگان دانشجویی از طریق توسعه و تعمیق توانمندی‌های اخلاقی، معرفتی، بصیرتی و مهارتی؛ شناسایی تهدیدات نرم دشمن و مقابله هوشمندانه و همه‌جانبه با آن؛ تلاش و مجاهدت در عرصه‌های مختلف علمی، خدمت‌رسانی و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی؛ به میدان آوردن همه توانایی‌های خود در راه آرمان‌های نظام اسلامی و توجه به ویژگی‌های تشکل نظم یافته بسیج دانشجویی و تقویت انضباط سازمانی و … را از جمله مهمترین اهداف مدّنظر در بسیج دانشجویی برشمرد.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: امید است تا با عنایات حضرت باریتعالی، و تأسی از بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، با سازماندهی و انسجام افسران جوان جبهه مقابله با جنگ نرم دشمن، علاوه بر انجام رسالت انقلابی خود یعنی تربیت نیروی هم طراز انقلاب اسلامی، در تحقق اهداف مذکور نیز موثر عمل کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند فاضل کارخانه مسئول سابق بسیج دانشجویی واحد ورامین پیشوا و معرفی ابوالقاسم هوشمند به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی، یادآور شد: بسیج یک تفکر، منش و فرهنگی است که در آن تودیع و وداع معنایی ندارد؛ چراکه بسیجی همچون سربازی است که پس از تفویض مسئولیت به سرباز دیگر، در قسمتی دیگر به ارائه خدمت و ادای وظیفه به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت.

تجلیل از تلاش‌های کارخانه و معرفی هوشمند

در پایان این مراسم از زحمات فاضل کارخانه مسئول سابق بسیج دانشجویی تقدیر و حکم ابوالقاسم هوشمند به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین پیشوا داده شد.

این گزارش حاکی است، چندی پیش نیز ابوالقاسم هوشمند فرمانده پایگاه شهید فرازنده، در سومین جشنواره سراسری مالک اشتر، طی ارزیابی‌های صورت گرفته؛ موفق به دریافت لوح افتخار سازمانی موفق‌ترین پایگاه در سطح نواحی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران شد.

استقلال امام راحل و مقام معظم رهبری بسیج تودیع و معارفه جنگ دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی سربازی نخبگان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر