کد خبر: 115375 A

باهنرمندی میثم تفرشی و محمدتقی رودگر صورت گرفت؛

میثم تفرشی و محمدتقی رودگر به همراه دیگر هنرمندان شهرستان ورامین واقعه غدیر را بازسازی کردند.

اجرای واقعه غدیر با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مسئولان شهرستان، روحانیون و ائمه جماعات و مردم شهید پرور ورامین در خیابان آزادگان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نمایش که به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه ورامین برگزار شد تعدادی از بسیجیان، هنرمندان حضور فعال داشتند و برای برگزاری بهتر این واقعه از هنرمندان بر‌تر تئا‌تر شهرستان و استان تهران استفاده شد.

سرهنگ مرتضی مومنی فر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ‌ بازسازی واقعه غدیر که برای اولین بار در شهرستان ورامین اجرا شد با استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار شهرستان ورامین مواجه شد و توانست نقش موثری را در فرهنگسازی حادثه غدیر ایفا کند.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه ورامین افزود: برای بازسازی حادثه عظیم غدیر از مدت‌ها قبل با برگزاری جلسات زمینه برگزاری این رویداد مهم فرهنگی فراهم شد و در آخرین جلسه که در فرمانداری شهرستان ورامین برگزار گردید، شرح وظایف هر یک از دستگاه‌ها مشخص و ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بسیجیان و اعضای سپاه پاسداران ناحیه ورامین از چند روز گذشته مشغول آماده سازی فضای نمایش غدیر بودند و انصافا در این راه بسیار تلاش کردند و نشان دادند که همواره بسیجیان در دفاع از ارزش‌های اسلامی حضوری فعال دارند.

مومنی فر یادآور شد: این حرکت، مقدمه‌ای ارزشمند و ماندگار برای برگزاری موفق‌تر این همایش فرهنگی در سالهای آینده خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: امروز دشمن با تمام توان و ابزار‌ها به جنگ اعتقادات و ارزشهای اسلامی آمده است و وظیفه همه مسئولان و ملت ایران است که از ابزارهای متنوع و جذاب برای مقابله با تهاجم نرم دشمن استفاده کنند که اجرای نمایش یکی از ابزارهای مهم در این زمینه است.

وی عنوان کرد: غدیر بزرگ‌ترین سرمایه شیعیان و مسلمانان است که باید در جهت حفظ و حراست از آن تلاش کرد و کسی که در این زمینه کوتاهی کند باید جوابگوی خداوند متعال و ائمه معصومین(ع) باشد.

مومنی فر اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در واقعه غدیر خم بهترین و شایسته‌ترین انسان را برای جانشینی خود برگزید و نشان داد که شایسته سالاری یکی از ارکان مهم اسلام است.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه ورامین تأکید کرد: خطبه غدیر یکی از معارف ناب اسلامی است و نبی مکرم اسلام(ص) سعی کرد تا در این خطبه بهترین و کامل‌ترین پند‌ها را به حاضران ارائه کند و از آنان نیز خواست که این مطالب را به غائبین و آیندگان انتقال دهند.

وی افزود: ولایت بزرگ‌ترین سرمایه امت اسلامی است و مادامی تبعیت از ولایت سرلوحه جامعه اسلامی قرار بگیرد هیچگاه مسلمانان دچار ضعف و سستی نخواهند شد و با سربلندی در مقابل استکبار خواهند ایستاد.

وی ادامه داد: عزت و عظمت ایران اسلامی مرهون ولایت فقیه است که امروز شایسته‌ترین فرد در رأس نظام اسلامی به عنوان نائب امام عصر(عج) وظیفه هدایت و رهبری جامعه اسلامی را بر عهده دارد و حقیقتا در طوفان حوادثاین درایت و بصریت رهبر معظم انقلاب بوده است که ایران اسلامی را از گزند حوادثمصون و محفوظ نگه داشته است.

مومنی فر در پایان بیان داشت: امروز وظیفه همه ما این است که تبعیت از مقام عظمای ولایت را سرلوحه کار خود قرار داده و هیچگاه از ولی فقیه جدا نشویم.

گفتنی است بازسازی واقعه غدیر برای اولین بار در شهرستان ورامین و استان تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار و با استقبال مردم مواجه شد.

ارزش های اسلامی ایران اسلامی جامعه اسلامی جنگ رهبر معظم انقلاب سپاه پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرمایه شهدا و ایثارگران مسلمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر