کد خبر: 117878 A

به همت کانون بسیج مداحان و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهارستان؛ دومین همایش تخصصی بسیج مداحان شهرستان بهارستان در صحن و سرای امامزاده حسن(ع) روز شنبه یازدهم آبانماه ۹۲ بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

ایلنا: به همت کانون بسیج مداحان و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهارستان؛ دومین همایش تخصصی بسیج مداحان شهرستان بهارستان در صحن و سرای امامزاده حسن(ع) روز شنبه یازدهم آبانماه ۹۲ بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

به گزارش ایلنا دومین همایش تخصصی بسیج مداحان شهرستان بهارستان با هدف اعتلای فرهنگ حسینی، بررسی چالشها و آفت های مداحی با حضور مداحان هیئات مذهبی این شهرستان در صحن و سرای امامزاده حسن(ع) شهر نسیم شهر برگزار شد.

در ابتدای مراسم موسوی مسئول کانون بسیج مداحان شهرستان بهارستان گزارش عملکردی از روند اجرای برنامه ها، همایشها و جلسات متعدد کانون ارائه کردند.

در این همایش فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) بهارستان در خصوص آفت های مداحی و راههای برون رفت از آن مطالبی را عنوان کرد.

سرهنگ نیازی در ادامه بیانات خود به مقام والا و ارزشمند مادحین اهل بیت عصمت و طهارت بویژه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اشاره نمود.

در ادامه همایش حجت الاسلام والمسلمین سید حسین موسوی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در خصوص علل ورود آفتها من جمله خرافات به آئین عزاداری اهل بیت عصمت و طهارت پرداخت سپسدرادامه بیانات خود به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اخلاق و اخلاص عملی مادحین اشاره کرد.

مرتضی طاهری بعنوان میهمان ویژه این همایش نیز پیرامون سبک، اصول و فن بیان مداحان سخنانی را ایراد کرد.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه مداحان به مبحثآموزش و طی دوره های تخصصی آن شد.

طاهری لزوم نگاه ویژه دستگاههای متولی را به امر آموزش مداحان سازنده خوانده و بعنوان راهکاری جهت هدایت مداحان جوان و نوپا بیان نمود.

در ادامه همایش مادحین نامی حاضر در همایش به اجرای مداحی و روضه خوانی پرداختند در پایان نیز بسته های فرهنگی بین حاضرین در همایش توزیع شد.

اخلاق اداره اوقاف و امور بسیج بیت عصمت و طهارت عزاداری مداحان منویات مقام معظم رهبری نماز همایش جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر