کد خبر: 121391 A

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک هشدار داد:

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک هشدار داد باید بافت های فرسوده قرچک ترمیم شود تا در صورت زلزله احتمالی این منطقه از گزند حوادثدر امان باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان قرچک هشدار داد باید بافت های فرسوده قرچک ترمیم شود تا در صورت زلزله احتمالی این منطقه از گزند حوادثدر امان باشد.

به گزارش ایلنا، اژدر نوروز پور در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان قرچک روی خط زلزله قرار دارد و از این بابت باید برای نوسازی و ترمیم بافت‌های فرسوده اهمیت ویژه‌ای قائل شویم. البته در ساخت و سازهای فعلی، استحکام بنا و مهندسی سازی از موضوعات مهمی است که در شهرها نسبت به آن اقدام می‌شود و قرچک نیز از این قاعده مستثنا نیست.

وی افزود: تمام توان شهرداری قرچک این است تا ساختمان‌ها از استحکام لازم برای مقاومت در برابر زلزله برخوردار باشد، نظارت‌ها نیز تا حد امکان این شرایط را برای مقاوم‌سازی ابنیه فراهم کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر قرچک با بیان اینکه در قرچک آمار بافت فرسوده بالاست و باید تصمیم اساسی در این باره گرفته شود، یادآور شد: ۸۰ درصد بافت قدیمی قرچک فرسوده است و تاکنون فکر اساسی برای آن نشده است.

وی ادامه داد: نوسازی بافت فرسوده یکی از مهم‌ترین اهداف شورای این دوره است و در این راستا قرار است امتیازاتی به افراد ساکن در این بافت‌ها داده شود، گر چه این امتیازات در دوره قبل نیز به این افراد داده شد، اما استقبال چندانی از آن صورت نگرفت.

نوروزپور با بیان اینکه در شرایطی که جامعه به سمت و سوی پیشرفت و توسعه در حرکت است، باید به امر نوسازی بافت‌های فرسوده در شهرها به چشم یک ضرورت اجتناب ناپذیر نگاه کرد، گفت: عوارض سال ۹۳ حدود دو ماه دیگر باید بسته شود و قطعا امتیازات خاصی در قرچک برای بافت‌های فرسوده در نظر گرفته خواهد شد تا افراد برای ترمیم و نوسازی مشتاق شوند.

جامعه رئیس شورای اسلامی زلزله شهرداری عضو شورای اسلامی شهر نوروز شهرستان بافت فرسوده قرچک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر