کد خبر: 121421 A

از سوی فرمانداری قرچک؛

فرماندار شهرستان قرچک با حضور در هنرستان دخترانه کمال قرچک، از نویسندگان چند مقاله برتر دانش‌آموزی تجلیل و پیرامون اهداف عاشورا، مسئله نماز و حجاب و عفاف برای دانش‌آموزان سخنرانی کرد.

فرماندار شهرستان قرچک با حضور در هنرستان دخترانه کمال قرچک، از نویسندگان چند مقاله برتر دانش‌آموزی تجلیل و پیرامون اهداف عاشورا، مسئله نماز و حجاب و عفاف برای دانش‌آموزان سخنرانی کرد.

به گزارش ایلنا، رضا ریاحی در این مراسم با تجلیل از مردم شهرستان قرچک برای برپایی باشکوه عزاداری سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان، به مهمترین پیام‌های عاشورا به خصوص اهمیت نماز در گفتار و کردار امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: حسین‌بن‌على(ع) با پیام و عمل خویش، تمام پیروانش را بر اهمیت نماز متوجه ساخته است و این مسئله را در روز عاشورا و از روی اقامه نماز اول وقت توسط این امام همام می‌توان دریافت.

اقامه نماز تحت هر شرایط از پیام‌های مهم عاشوراست

این مسئول افزود: امام حسین(ع) در شرایط خاصی که در صحرای کربلا حاکم بود و لشکر سفاک دشمن هر لحظه به سوی خیمه‌گاه اهل‌البیت(ع) هجوم می‌آوردند، متوجه شد که وقت نماز ظهر است با این حال تعدادی از اصحاب سپر شدند و تعداد دیگر در رکاب حضرت سید‌الشهدا(ع) نماز ظهر را اقامه کردند.

وی با بیان اینکه نماز پایه و اساس دین مقدس اسلام است، عنوان کرد: علت برپا کردن نماز ظهر عاشورا توسط حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش درسی برای تمام مسلمان بود که نماز تحت هرگونه شرایط از گردن انسان ساقط نمی‌شود.

دانش‌آموزان بر مبنای مکتب حسینی قدم بردارند

ریاحی به وظایف مسلمانان برای پاسداری از خون شهدای کربلا نیز اشاره‌ای کوتاه داشت و از تمام اقشار جامعه به‌ویژه دانش‌آموزان که کلامی تاثیرگذار در جامعه دارند خواست برمبنای راه و مکتب حسینی قدم بردارند تا رستگار شوند.

وی با اشاره به اینکه عاشورای حسینی و کربلا درس وفا، شجاعت و استقامت را به ملت‌های مسلمان عرضه کرد، اعلام داشت: ملت سربلند ایران به خاطر تاسی از پیام‌های عاشوراست که در حال حاضر به یکی از مهمترین کشورهای جهان تبدیل شده است.

ضرورت آشنایی پیام‌های نهفته در عاشورا

فرماندار شهرستان قرچک از همگان خواست تا برای درک بیشتر و بهتر درس‌های نهفته در تاسوعا و عاشورای حسینی به مطالعه کتاب‌های مربوطه بپردازند و مطالب را در جامعه و برای سایرین اشاعه دهند.

وی از دانش‌آموزان شهرستان قرچک خواست تا به مسئله عفاف و حجاب نیز توجه بیشتری کنند و به این کلام امام حسین(ع) مبنی بر اینکه «هر کس لباس شهرت بپوشد خداوند روز قیامت لباسی از آتش بر او می‌پوشاند‏» درس بگیرند.

دانش‌آموزان در اشاعه فرهنگ حسینی تاثیرگذارند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک نیز در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به نقش و وظیفه دانش‌آموزان برای اشاعه فرهنگ ناب حسینی در جامعه اشاره کرد و از دانش‌آموزان خواست نسبت به این امر کوشا باشند.

هوشنگ کولیوند، هدف از برپایی این مراسم را تجلیل از نویسندگان و اشاعه فرهنگ نویسندگی در بین سایر دانش‌آموزان عنوان کرد و از این قشر خواست تا پیرامون موضوعات عجین شده با عاشورا و کربلا و انقلاب اسلامی ایران مقالات متعدد بنگارند.

گفتنی است در حاشیه این مراسم فرماندار شهرستان قرچک و سایر مسئولان حاضر از کارگاه خیاطی، سفالگری و معماری که در این مدرسه برپا شده بود، بازدید به‌عمل آوردند.

ریاحی برپایی این‌گونه کارگاه‌ها را موجب رشد و شکوفایی و حرفه‌آموزی بیشتر دانش‌آموزان تلقی کرد و بر گسترش آن تاکید کرد.

بر پایه این گزارش، در پایان مراسم از دانش‌آموزان مهسا عابدی، سهیلا عیوضی و لیلا خداشناس به دلیل تهیه مقاله برتر تجلیل شد.

آموزش و پرورش شهرستان حجاب دانش آموزان دین عاشورا عزاداری مدرسه مسلمانان نماز ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر