کد خبر: 122922 A

شهردار ورامین خبر داد:

اولین پله برقی شهر ورامین به زودی مقابل بیمارستان ۱۵ خرداد نصب و راه اندازی خواهد شد.

شهردار ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استفاده عموم مردم از پلهای عابرپیاده یکی از ارکان اصلی دستیابی به حمل و نقل پایدار به شمار می‌رود، از این رو، با توجه به آسیب پذیر بودن عابران پیاده، به خصوص افراد سالمند و کودکان، در عبور از عرض خیابان مسئله ایمنی تردد عابران از عرض خیابان از پایه‌های اصلی حمل و نقل مطلوب شهری به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، علی حیدریان افزود: طی سال‌های گذشته با توجه به تردد اتومبیل‌های فراوان و با سرعت زیاد در مقابل بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین، پل عابر پیاده برای شهروندان نصب شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر افرادی که می‌خواستند از این پل استفاده کنند و به بیمارستان بروند، افراد سالمند و بیمار بودند، با رایزنی صورت گرفته و تأمین اعتبار، شورای اسلامی شهر ورامین مصوب کرد که پل عابر پیاده روبروی بیمارستان ۱۵ خرداد برای اولین بار در شهرستان ورامین مجهز به پله برقی شود.

حیدریان اضافه کرد: شهرداری ورامین به دنبال حل معضلات معابر شهری است و نصب این پله برقی می‌تواند اولین قدم در این راه طولانی باشد.

این مسئول اظهار داشت: اگر میزان رضایتمندی مردم از نصب پله‌های برقی رضایت بخش باشد و استفاده بهینه و طولانی مدت از آن شود، می‌توان با تأمین اعتبار و رایزنی برای دیگر پل‌های عابر پیاده نیز چنین امکاناتی را در نظر گرفت.

شهردار ورامین گفت: هم اکنون برخی کوچه‌ها و معابر شهری از آسفالت مناسبی برخوردار نیست که باید با همت جمعی و تأمین اعتبار لازم جهت بهسازی آن تلاش کنیم.

حیدریان افزود: شهرستان ورامین در زمینه جذب سرمایه گذار ضعیف بوده است و یکی از برنامه‌های جدی جذب سرمایه گذار برای انجام پروژه‌های شهری در این شهرستان است.

بیمارستان حمل و نقل سرمایه شورای اسلامی شهر شهرداری کودکان اولین پله ورامین برقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر