کد خبر: 123878 A

مراسم بزرگداشت سردار شهید حجت الله ملاآقایی با حضور جمعی از جهادگران جنگ تحمیلی و سنگرسازان بی سنگر استان تهران، در بیت این شهید بزرگوار برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سردار شهید حجت الله ملاآقایی با حضور جمعی از جهادگران جنگ تحمیلی و سنگرسازان بی‌سنگر استان تهران، در بیت این شهید بزرگوار برگزار شد.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در این مراسم با مقایسه جنگ تحمیلی با قیام عاشورا اظهار داشت: تمام سرمایه و هستی ما وابسته به کربلا و حادثه عاشوراست و حقیقتا ما چیزی از خود نداریم و اگر در هشت سال دفاع مقدس توانستیم روی پای خود بیاستیم و عزتمندانه از دین پاسداری کنیم، به خاطر پشتوانه عظیم عاشوراست.
امام جمعه موقت ورامین افزود: وجود روحیه ایثار و شهادت در بسیجیان و ملت مقاوم و صبور ایران به خاطر تأسی از فرهنگ و حماسه عاشورا و کربلاست.
وی ادامه داد: اگر به خوبی دقت کنیم، مشاهده خواهیم کرد که عالیترین درس‌های تربیتی و اخلاقی در مکتب عاشورا وجود دارد و حادثه کربلا برای همیشه تاریخ یک دانشگاه تأسیس که فارغ التحصیلانی نظیر شهدای دفاع مقدس را تربیت کرد.
محمودی اضافه کرد: اسلام همواره الگوهای تربیتی و اخلاقی را برای هدایت بشر به انسان نشان می‌دهد که فرد می‌تواند با تأسی از این الگو‌ها راه حقیقت را پیدا کرده و هیچگاه گمراه نشود.
این مسئول با اشاره به فلسفه قیام عاشورا یادآور شد: امام حسین(ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و باید توجه داشت که در جامعه اگر افراد در مقابل بدی‌ها و زشتی‌ها نهی از منکر نکنند، مردگانی در میان زندگان هستند و جامعه زمانی زنده و پویا خواهد بود که امر به معروف و نهی از منکر در آن جریان داشته باشد.
وی تأکید کرد: امام حسین(ع) در حادثه کربلا برای همه اقشار و سنین الگو و اسوه معرفی کرد و تمامی درس‌های اخلاقی و تربیتی را به بشر در این حادثه آموخت، اگر امروز از اسلام ناب محمدی نشان و اثری است به برکت امام حسین(ع) و قیام کربلا است و عاشورا اسلام را برای همیشه تاریخ بیمه کرد.
ولایت پذیری رمز سعادت و نجات بشر است
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: در کربلا یاران امام حسین(ع) به ما نشان دادند که هیچگاه نباید از ولایت دست کشید و ولایت پذیری رمز سعادتمندی و نجات بشر است.
وی عنوان کرد: امروز در دنیایی که به اسم حقوق بشر و آزادی، زشت‌ترین رفتارهای انسانی را انجام می‌دهند و در دورانی که پر از وحشی‌گری است و مستکبرین برای مردم هیچ حقوقی را قائل نیستند، افرای نظیر ملاآقایی‌ها ظهور کردند.

استان تهران امام جمعه موقت امر به معروف و نهی از منکر جامعه جنگ تحمیلی سرمایه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فلسفه هشت سال دفاع مقدس ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر