کد خبر: 131305 A

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا:

به همت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) و همزمان با دهه بصیرت مراسم بزرگداشت دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا گفت: به همت آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) و همزمان با دهه بصیرت مراسم بزرگداشت دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل حسین آبادی ضمن اعلام مطلب فوق بیان کرد: شهید احمدی روشن و دیگر شهدای هسته‌ای با شهادت خود در راه آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، به ملت ایران و محیط علمی آبرو بخشیدند.
وی افزود: مقام و جایگاه شهدای علمی و هسته‌ای کشور و ویژگی‌های اخلاقی و علمی این دانشمندان می‌تواند الگوی مناسبی برای نسل آینده و جوانان علاقه‌مند به توسعه علم در کشور باشد.
وی بیان داشت: در راستای پویا نگه داشتن راه این شهدای دانشمند کوشیده‌ایم با طراحی و شکل دهی نشستی با موضوع بزرگداشت دانشمند شهید مصطفی احمدی روشن، فرصت و فضایی را فراهم آوریم تا ابعاد شخصیتی، علمی و اخلاقی این چهره‌‌های برجسته برای جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان کشور روشن‌تر شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا افزود: حقیقت این است که انرژی هسته‌ای تنها بخشی از اتفاقی بود که شهدای هسته‌ای در راه اعتلا و پیشرفت آن در کشور قدم برداشتند و مهم‌تر از آن یک جریان علمی بود که توسط این شهدا به راه افتاد و آن جریان مبارزه با استعمار علمی استکبارجهانی بود که دشمن نیز در راستای همین جریان سازی علمی دست به ترور این دانشمندان زد.
گفتنی است این مراسم در روز جمعه ۶ دیماه بعد از نماز مغرب و عشاء در آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) با سخنرانی حاج رحیمی احمدی روشن پدر معظم شهید احمدی روشن و شعرخوانی شاعر انقلابی «مجتهدی» برگزار خواهد شد.

اداره اوقاف و امور انرژی هسته ای انقلاب اسلامی پدر جامعه جوانان و نوجوانان ملت ایران هسته ای روشن نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر