کد خبر: 149753 A

فرمانده سپاه ۱۵خرداد قرچک:

رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن توسط سپاه ۱۵ خرداد قرچک با حضور ۲گردان از نیروهای بسیجی گردان‌های بیت المقدس در منطقه شهرستان پیشوا پایان یافت.

رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن توسط سپاه ۱۵ خرداد قرچک با حضور ۲گردان از نیروهای بسیجی گردان‌های بیت المقدس در منطقه شهرستان پیشوا پایان یافت.
به گزارش ایلنا، فرمانده سپاه ۱۵خرداد قرچک شب گذشته در پایان این رزمایش در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: این رزمایش از روز ۸ اسفندماه به مدت دو روز با عملیات تاخیر، پدافند دورادور، پدافند غیر عامل، امداد و نجات، کنترل اغتشاشات و مقابله با نا‌آرامی‌ها، کنترل معابر وصولی و دفاع از مراکز حساس در قالب کلاس‌های آموزشی آغاز شد.
سرهنگ پاسدار ˈداود اصغریˈ برگزاری صبحگاه متشرک نظامی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی، تشکیل حلقه‌های صالحین، اقامه نماز جماعت، راهپیمایی تاکتیکی شبانه، از برنامه‌های جنبی این رزمایش بود.
وی همچنین هدف از برگزاری این رزمایش را مردمی کردن دفاع و پایان ناپذیری بنیه رزمی با تاکید بر سازماندهی، آموزش، رزمایش، ارتباط مستمر و به کارگیری بسیجیان در واحدهای رزمی و نیز به کارگیری ظرفیت‌های محلی و ملی شهرستان‌ها اعلام کرد و افزود: این رزمایش در منطقه پیشوا از صبح روز پنچشنبه ساعت ۹ صبح همزمان با شش استان به طور رسمی آغاز شده بود پایان یافت.
وی اظهار داشت: بیش از ۲گردان در رزمایش الی بیت المقدس شرکت کردند و با موفقیت به تمامی اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کردندو بسیجیان با روحیه بالا در این رزمایش حضور داشتند
داود اصغری ادامه داد: این رزمایش‌ها برای آمادگی و بالا بردن توان آمادگی بسیجیان در بخش نظامی است و بسیجیان، آموزش‌هایی را که در مراکز خاص به صورت تئوری گذرانده‌اند در اینجا به طور عملی تمرین می‌کنند.
وی ارتقا روحیه بسیجیان، بالا بردن توان رزم گردان‌های بیت المقدس، حفظ روحیه جهادی و رزمی بسیجیان شرکت کننده در رزمایش عنوان کرد و تاکید کرد: ایجاد آمادگی دفاع همه جانبه و صیانت از منطقه استحفاظی، مقابله با تهدیدات و حوادثطبیعی از دیگر اهداف برگزاری رزمایش ˈالی بیت المقدسˈ بود.

اجرای برنامه های فرهنگی امداد و نجات کلاس های آموزشی رزمایش شهرستان بیت المقدس نماز پایان قرچک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر