کد خبر: 160576 A

وداع با اسلحه؛

دراین مراسم که با حضور عوامل سریال پایتخت ۳، مدیر شبکه یک سیما، مدیر کل محیط زیست استان تهران، فرماندار دماوند، مسئولان و مردم این شهرستان برگزار گردید از برترین های اجرای طرح مسیر سبز ساحل پاک تقدیر و تشکر به عمل آمد.

طی مراسمی به همت اداره محیط زیست و شهرداری دماوند از برترین‌های اجرای طرح مسیر سبز ساحل پاک در شهرستان دماوند قدردانی گردید.

به گزارش " ایلنا " از شمالشرق استان تهران در این مراسم که با حضور عوامل سریال پایتخت ۳، مدیر شبکه یک سیما، مدیر کل محیط زیست استان تهران، فرماندار دماوند، مسئولان و مردم این شهرستان برگزار شد، از برترین های اجرای طرح مسیر سبز ساحل پاک تقدیر و تشکر بعمل آمد.

در حاشیه این مراسم ناصر محمودی فرد فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: حفظ محیط زیست از دغدغه‌های مسئولان است و دولت و دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند به این امر مهم فائق آیند.

فرماندار دماوند افزود: محیط زیست پاک، میراثی است که از گذشتگان به ما رسیده و ماهم باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم و این میراثرا برای آیندگان خود به ارمغان بگذاریم و این کار جز با آموزش و فرهنگ سازی امکان پذیر نخواهد بود.

محمودی فرد بابیان اینکه نزدیکی به پایتخت شهر دماوند را در معرض تهدیدهای زیست محیطی قرارداده گفت: روند رو به رشد ساخت و سازها در منطقه و حجم بالای پسماندهای شهری و همچنین تخریب زیستگاه‌های جانوری به منظور تغییر کاربری این اراضی از جمله تهدیدهای زیست محیطی در این شهرستان می‌باشد.

*۷۶ شکارچی با اسلحه شکاری وداع کردند.

محمد هادی حیدرزاده مدیر کل محیط زیست استان تهران عنوان کرد: ۱۳.۵ ردر صد جمعیت کشور در استان تهران قرار دارند که سهم بسزایی در ۱.۲ حفظ محیط زیست کشور دارند.

وی افزود: سازمان محیط زیست به تنهایی قادر نیست تا تخریب ها و صدمات وارده را مدیریت کند و ما احتیاج به بسیج عمومی تمامی اقشار مردم داریم.

مدیر کل محیط زیست استان تهران از نقش فزاینده صدا و سیما در این راستا بیان داشت: از آن جاییکه صدا و سیما در تک تک خانه‌های مردم حضور دارد به عنوان بازوی کمکی ما در جهت آشنایی مردم با محیط زیست و حفظ آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و ما در ایام نوروز شاهد آن بودیم.

این مسئول در ادامه گفت: هر نوع تخریب و تجاوز به محیط زیست، تجاوز به سرزمین مادری است و محیط بانان تلاش دارنداز سرزمین مادری خود محافظت نمایند و ضروری ایت تا همگان این عزیزان را مورد حمایت قرار دهند.

" محمد هادی حیدر زاده " اضافه کرد: برای حفظ محیط زیست باید یک حماسه آفرید، حماسه‌ای که می‌تواند با حماسه هشت سال دفاع مقدس برابری کند.

وی از طرح جهادی مقابله با ساخت و ساز های بالای ۱۸۰۰ متر از ۲۰ اردیبهشت خبر داد و در انتها گفت: تعداد ۷۶ نفر از شکارچیان استان تهران با مراجعه به اداره محیط زیست استان تهران ضمن تحویل دادن اسلحه‌های خود برای همیشه با شکار وداع کردند و امروز ما شاهد پملپ نمادین یکی از این اسلحه‌های شکاری خواهیم بود.

در پایان این مراسم به مهران احمدی بازیگر نقش بهبود فریبا محیط بان سریال پایتخت ۳ یکدست لباس محیط بانی به پاس خدمات ایشان اهدا گردید.

استان تهران پایتخت تجاوز تغییر کاربری دماوند زمین زیست محیطی فرماندار محیط زیست شکارچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر