کد خبر: 162164 A

با تلاش اعضای شورای شهر تهران:

«رحمت اله حافظی که از مدتها پیش پی‌گیر تعطیلی این کارخانه است اعلام کرد که بر اساس گفته معاون شهردار تهران، مشکل اشتغال کارگران این کارخانه با جذب آنها در مجموعه پیمانکاری شهرداری تهران و ارائه حقوق و در صورت عدم تمایل کارگران با معرفی آنان به وزارت کار به منظور دریافت بیمه بیکاری حل خواهد شد.»

صبح امروز با تشکیل جلسه‌ای ویژه در شورای شهر تهران، موضوع تعطیلی کارخانه روغن نباتی قو با حضور مدیران این کارخانه رسیدگی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز کمیته سلامت شورای شهر تهران با موضوع پلمپ کارخانه روغن نباتی پارس قو در شورای شهر تهران با حضور مسئولان این کارخانه، نماینده فرمانداری و استانداری، نماینده شورای تامین، نماینده محیط زیست و معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

در جلسه امروز مدیرذان این کارخانه به بیکاری ۴۰۰ کارگر پس از تعطیلی کارخانه اشاره کردند اما در نهایت رحمت اله حافظی رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورا که از مدتها پیش پی‌گیر تعطیلی این کارخانه است اعلام کرد که بر اساس گفته معاون شهردار تهران، مشکل اشتغال کارگران این کارخانه با جذب آنها در مجموعه پیمانکاری شهرداری تهران و ارائه حقوق و در صورت عدم تمایل کارگران با معرفی آنان به وزارت کار به منظور دریافت بیمه بیکاری حل خواهد شد.

وی صراحتاّ اعلام کرد که مشکل اشتغال این افراد را به دو شیوه حل خواهیم کرد تا این کارخانه به خودی خود تعطیل شود. حافظی هشدار داد که در صورت مقاومت صاحبان این کارخانه قطعاً از طریق مراجع مربوط اقدام به تعطیلی آن خواهیم کرد.

وی ادامه داد در هفته آینده جلسه‌ای با شورای اسلامی کار به منظور تعیین تکلیف نهایی کارگران این کارحانه خواهیم داشت. بدون شک با خروج نیروی کار بلافاصله خط تولید متوقف خواهد شد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر همچنین از تدوام تعطیلی کارخانه‌های آلاینده دیکر شهر تهران در سال جاری خبر داد و گفت علاوه بر این تعطیلی نیروگاه بعثت کارخانه سیمان کارخانه شن و مای نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

اشتغال بیکاری حقوق سلامت شورای اسلامی شورای شهر شورای شهر تهران شهردار تهران شهرداری تهران معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر